ایسنا/ مدیر جهاد دانشگاهی شهرستان بیجار گفت: اولین جشنواره ترشی هفت بیجار آذر ماه در شهرستان بیجار برگزار می شود.
اعظم شریفیان، دبیر اولین جشنواره ترشی هفت بیجار با اشاره به برگزاری این جشنواره برای اولین بار در شهرستان بیجار اظهار کرد: از ۱۵ مهر فراخوان این جشنواره داده شده است و تا ۳۰ مهر ماه سال جاری فرصت ثبت نام در این جشنواره وجود دارد.
وی افزود: ترشی هفت بیجار در ۲ نقطه از کشور تهیه می‌شود که ترشی تهیه شده در بیجار کاملا متفاوت با ترشی تهیه شده در شمال کشور است چرا که ترشی هفت بیجار تهیه شده در این شهرستان شامل هفت میوه، هفت سبزی معطر، هفت نوع ادویه محلی و سرکه هفت ساله محلی است که نشان از قدمت بالای این ترشی دارد.
دبیر اولین جشنواره ترشی هفت بیجار با بیان اینکه چندین آیتم برای داوری این جشنواره و معرفی ترشی برتر مد نظر قرار می گیرد، گفت: از جمله این آیتم ها می توان به عطر و بوی ترشی، رنگ مواد استفاده شده، طعم ترشی، قدمت و اصالت ترشی ارائه شده مد نظر داوران اشاره کرد.
وی با اعلام اینکه ترشی هفت بیجار از قدمت و اصالت بالایی برخوردار است، تصریح کرد: روند اداری ثبت ملی ترشی هفت بیجار توسط اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان بیجار صورت گرفته است که به زودی این مهم تحقق می‌یاید.
شریفیان با اشاره به هدف از برگزاری این جشنواره، ادامه داد: دو هدف اصلی برگزاری این جشنواره شامل حفظ اصالت و معرفی ترشی هفت بیجار و همچین ایجاد زمینه اشتغال برای نفرات برتر توسط صندوق کار آفرینی امید است.
وی با تأکید بر اینکه فراخوان این جشنواره در شبکه های استانی و ملی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: برای پوشش هر چه بهتر این جشنواره و شناساندن مکان های تاریخی این شهرستان تور خبرنگاران استان در کنار این جشنواره در نظر گرفته شده است.در خلل برگزاری این جشنواره، دوره آموزشی تهیه ترشی هفت بیجار به متقاضیان آموزش داده می‌شود.
متقاضیان می توانند برای ثبت نام با شماره تلفن ۳۸۲۳۷۴۶۵ تماس حاصل کرده و حداکثر تا تاریخ ۲۰ آبان ماه محصولات خود را به دبیر خانه این جشنواره ارسال کنند، این جشنواه از یکم تا هفتم آذر ماه در تیمچه حاج شهباز واقع در بازار سنتی بیجار بر پاست.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34

نسخه جديد
آگهی