ایسنا/ استاندار کردستان گفت: بازگشایی بازارچه سیف از وعده‌هایم به مردم سقز بوده و بر سر پیمان خود هستم.
بهمن مرادنیا، استاندار کردستان در مراسم تقدیر و معارفه فرماندار ویژه شهرستان سقز با بیان اینکه با اشاره به عزم دولت برای بازگشایی بازارچه سیف اظهار کرد: برای بازگشایی سیف اعتبار در نظر گرفته و پیمانکار انتخاب شد و با مسئولان اقلیم کردستان در این رابطه نشست خواهیم داشت.
نماینده عالی دولت در استان کردستان، یکی از خواسته های به حق وقانونی مردم استان کردستان را تخصیص آب برشمرد و گفت: توسعه استان کردستان با آب، خاک و نیروی انسانی این استان اتفاق خواهد افتاد.
وی اظهار امیدواری کرد که با پیگیری های صورت گرفته و تامین اعتبار انجام شده کنار گذر سقز به زودی زیر بار ترافیک رود و سال آینده فرودگاه سقز به بهره برداری برسد و پرواز در آن انجام شود.
وی از نیروهای نظامی و انتظامی خواست مبارزه با قاچاق از مرزها خصوصا قاچاق دام زنده و کالاهای اساسی را کاملا جدی رصد و با آن بدون تسامح برخورد کنند.
در ادامه این‌مراسم علی اکبر ورمقانی، فرماندار سابق سقز در مراسم معارفه فرماندار ویژه سقز اظهار کرد: انتخاب فرماندار کرد و اهل سنت حرکتی مناسب برای همدلی و همکاری بیشتر مردم و مسئولان خواهد بود. تکریم ارباب رجوع یکی از اولویت‌های کاریم بود و تمام تلاشم برای تحقق این امر بکار گرفتم.
وی گفت: با وجود کمبود بودجه، توسعه و گسترش نهادهای مدنی، تلاش برای توسعه فرهنگ و هنر، جذب سرمایه گذاری، اختصاص بیش از ۷۰ درصد بودجه و اعتبارت به بخش روستایی، توجه به توسعه کشاورزی، آبگیری سد چراغ ویس و بهره برداری از چند پروژه زیرساختی انجام شده است.
کامیل کریمیان، فرماندار جدید نیز تصریح کرد: انتصاب نیروهای بومی، جوان و اهل سنت برای مناصب مدیریتی از مطالبات مردم و جزو سیاست های دولت تدبیر و امید است.
کریمیان با بیان اینکه، سقز از بیکاری و آسیب های اجتماعی می‌نالد، تاکید کرد:با تمام توان و بهره گیری از ظرفیت‌های شهرستان سقز و ظرفیت مرزی و جذب سرمایه گذاران و اتمام پروژه های نیمه تمام برای توسعه پایدار شهرستان تلاش خواهم کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34