مهر/بانوان تهرانی با هدف تسهیل گردشگری و ارائه الگوی مناسب در زمینه شناخت خودرو به عنوان یکی از اجزای سفر آموزش فنی خودرو دیدند.
مدیر عامل کانون جهانگردی و اتومبیل رانی جمهوری اسلامی ایران در حاشیه برگزاری این دوره های آموزشی در جمع خبرنگاران گفت: یکی از اهداف و رسالت های کانون جهانگردی و اتومبیلرانی فرهنگسازی و ارائه الگوهای آموزشی-فرهنگی مناسب در عرصه گردشگری و ایمنی راه می باشد، لذا یکی از اهداف برگزاری این دوره آموزشی تسهیل گردشگری بانوان و ارائه الگوی مناسب در زمینه شناخت خودرو به عنوان یکی از اجزای سفر به مخاطبان است.
رامین افشاری افزود: تا کنون کانون جهانگردی برنامه های بسیاری در این زمینه داشته است که از آن جمله می توان به آموزش های گردشگری و ایمنی راه در حوزه کودکان و رانندگان در قالب طرح های گوناگون اشاره کرد.
رییس اداره آموزش کانون جهانگردی و اتومبیل رانی جمهوری اسلامی ایران نیز در حاشیه برگزاری این دوره های آموزشی در جمع خبرنگاران گفت : این دوره ها به منظور توانمند سازی بانوان به عنوان گروهی از کاربران راه طراحی شده لذا در این دوره در ارتباط با مباحثی مانند شناخت اجزای خودرو و عملکرد هر کدام، عیب یابی خودرو، نحوه تشخیص و رفع عیوب، اصول درست رانندگی با خودروهای مجهز به گیربکس دستی و اتوماتیک، سرویس های دوره ای و اهمیت آن ها و مفاهیم دقیق نشانگرهای پشت آمپر، اصول کار با ابزار خودرو و تعویض قطعات مصرفی، انجام امور اولیه همانند باتری به باتری، تعویض فیوز، تعویض تایر، بکسل کردن خودرو، نحوه بستن زنجیر چرخ، نحوه تعویض لامپ ها، نحوه تعویض تیغه برف پاک کن و غیره و شناخت و نحوه ی استفاه از امکانات خودرو و ... مطالب آموزشی در اختیار مخاطبان قرار گیرد.
سمانه شمس افزود: طول این دوره یک روزه و بمدت ۸ ساعت در دو بخش تئوری و عملی است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651