ایرنا/ حسین سلطانی روز شنبه در گفت و گویی اظهار داشت: وضعیت جوی امروز این استان قسمتی ابری است که از بعدازظهر با افزایش پوشش ابر، وزش باد موقت و بارش های پراکنده همراه خواهد شد.
وی اظهار داشت: بر این اساس بارش باران و وزش باد موقت نیز برای روزهای یکشنبه و دوشنبه پیش بینی شده است.
سلطانی افزود: طبق اعلام سازمان هواشناسی کشور بیشترین فعالیت این سامانه بارشی در نواحی غربی و جنوب غربی خواهد بود و با توجه به این موضوع به هم استانی هایی که قصد شرکت در مراسم پیاده روی اربعین را دارند، توصیه می شود لباس گرم و مناسب به همراه داشته باشند.
وی یادآوری کرد: با توجه به وقوع گرد و خاک در استان ایلام و مسیرهای منتهی به مراسم اربعین حسینی، زائران از ماسک مناسب استفاده کنند.
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان خاطرنشان کرد: طی 24 ساعت گذشته خرمدره با دمای 6 درجه و آببر طارم با 25 درجه بالای صفر خنک ترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای فعلی شهر زنجان نیز 10 درجه است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت پنج درجه افزایش دارد.
به گفته سلطانی، دمای کمینه و بیشینه شهر زنجان در مدت یاد شده بین هفت و 22 درجه بالای صفر بوده است.
هم اکنون این اداره کل 60 ایستگاه هواشناسی در استان دارد که از این تعداد 30 ایستگاه بصورت خودکار اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری می کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd