ایرنا/ مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: در 6 ماهه نخست امسال 389 متخلف شکار و صید در این استان دستگیر شدند.
احمدرضا لاهیجان زاده شنبه اظهار داشت: در مدت این 6 ماه، 279 مورد تخلف در حوزه یگان حفاظت محیط زیست رخ داده که در این راستا 389 نفر متخلف دستگیر شده اند.
وی افزود: از این تعداد تخلف 257 فقره پرونده در مراجع قضایی در جریان است و تعداد 4 قبضه سلاح شکاری غیرمجاز و 39 قبضه سلاح مجاز نیز از متخلفین کشف و ضبط شده است.
لاهیجان زاده ادامه داد: حدود 20 هزار قطعه ماهی، 242 قطعه پرنده شکار شده و بیش از 570 مورد ادوات و وسایل شکار و صید از متخلفان کشف و ضبط شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان درباره آلوده کننده ها در حوزه محیط زیست نیز گفت: 29 مورد برخورد با آلوده کننده ها نیز از سوی این یگان انجام شده که بیشتر در حوزه هوا و خاک بوده است.
وی اضافه کرد: 216 پرنده شکاری و زینتی از متخلفان زنده گیری شده که این پرندگان در مناطق تحت مدیریت رهاسازی شدند.
لاهیجان زاده ضمن قدردانی از جانفشانی محیط بانان و یگان حفاظت محیط زیست خوزستان در امر حفاظت و حراست از انفال الهی گفت: در 6 ماه اول امسال متاسفانه 3 نفر از محیط بانان این اداره کل توسط سودجویان و متخلفان شکار و صید مورد اصابت گلوله قرار گرفتند که خوشبختانه پس از انجام مراحل درمانی مجدد در حال انجام خدمت هستند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان همچنین گفت: در 6 ماهه اول نخست امسال، بیش از 47 پرونده در مورد تخریب و تصرف و خلع ید اراضی ملی و تحت مالکیت محیط زیست استان تشکیل و به صدور آرای قضایی منجر شده است.
وی افزود: بیش از 93 هکتار از اراضی تحت مدیریت محیط زیست تخریب وتصرف شده که برای آنها تشکیل پرونده در محاکم قضایی استان اقدام شده است.
لاهیجان زاده ادامه داد: بیشترین میزان خلع ید مربوط به اراضی حفاظت شده شهرستان دشت آزادگان با بیش از 371 هکتار، پارک ملی دز 14 هکتار و شهرستان شوش دانیال بیش از 10 هکتار بوده که آرای خلع ید اراضی ملی برای آنها صادر شده است.
یگان حفاظت محیط زیست به عنوان بخش اجرایی وظیفه برخورد با متخلفان در حوزه شکار و صید و تصرف اراضی تحت حفاظت و جلوگیری از آلودگی را بر عهده دارد.
منصور احمدی محیط بان شهرستان امیدیه که در درگیری با متخلفان مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود، و حسن آقا شیرمحمدی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خوزستان، در هفته نیروی انتظامی امسال مورد تقدیر قرار گرفتند.
شیرمحمدی همچنین در سال 95 نیز به عنوان نمونه معرفی شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان اخیرا در جلسه کارگروه مخاطرات زیست محیطی استان، خواستار مشارکت بیشتر دستگاه ها با محیط زیست در زمینه برخورد با متخلفان شکار و صید، به ویژه همکاری هنگ مرزی در جلوگیری از شکار در تالاب ها و بهداشت و شهرداری در زمینه برخورد با عرضه کنندگان پرندگان شکارشده در بازار شده است.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335