صدای زرند/خانواده ها باید با انجام معاینات چشم کودکان در سنین 3 تا 6 سال از بروز معلولیت و اختلال های بینایی جلوگیری کنند.
“علیرضا رحمانی” کارشناس مسئول پیشگیری اداره بهزیستی زرند در این رابطه اظهارداشت: برنامه کشوری پیشگیری از تنبلی چشم همزمان با سراسر کشور صبح روز سه شنبه 1 آبان ماه با حضور مسئولین شهرستانی در زرند آغاز می شود.
وی با بیان اینکه دوم تا هفتم آبان ماه هفته ملی پیشگیری از تنبلی چشم نامگذاری شده است، گفت: طرح غربالگری و معاینه چشم کودکان در تمام طول سال در پایگاه های دائمی تحت نظر اداره بهزیستی اجرا می شود.
مسئول پیشگیری اداره بهزیستی زرند با اعلام اینکه مرحله اول این برنامه از اول آبان ماه تا پایان آذرماه انجام می شود، خاطرنشان کرد: خانواده ها می توانند برای معاینه چشم به پایگاه های دائمی اداره بهزیستی شهرستان زرند یا به پایگاه های غیردائمی در مهدکودک ها، میشن های دارای مجوز بهزیستی در سطح شهرستان و پایگاه های سیار در روستاها مراجعه کنند.
وی ادامه داد: هزینه های مراجعه به این مکان ها رایگان می باشد و تبعات مراجعه نکردن به این مکان ها می تواند برای خانواده ها بالا باشد و خدایی ناکرده خانواده ها در این زمینه ها متضرر می شوند./
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00