آخرین خبر/ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: ۴۰ هکتار بافت تاریخی ابلاغی در بیرجند داریم و باید بافت‌های تاریخی را جزو شهر بدانیم و مرمت‌ها باید بر اساس ضوابط میراث فرهنگی باشد.
حسن رمضانی در بازدید از بافت‌های تاریخی شهر بیرجند اظهار داشت: 40 هکتار بافت تاریخی ابلاغی در بیرجند داریم که باید بافت‌های تاریخی را جزو شهر بدانیم.
وی با بیان اینکه روستای رحیم آباد دارای شرایط منحصر به فردی بوده و سازمان میراث فرهنگی نظارت برآن را بر عهده دارد افزود: بافت تاریخی اکبریه به عنوان بخشی از شهر بیرجند باید با شرایط و مصالح خاص و با نگاه به معماری و شهرسازی بیرجند مورد بهسازی قرار گیرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: بهسازی بافت تاریخی خور، نایبند به همت بنیاد مسکن انجام شده و مورد استقبال اهالی روستا و گردشگران واقع شده است.
رمضانی افزود: آسیب‌های زیادی به هویت فرهنگی شهر وارد شده چون کوچه‌ها را در ابعاد ماشین‌ها عریض کردیم و آسیب زیادی به هویت فرهنگی وارد شده است و مرمت‌ها باید بر اساس ضوابط میراث فرهنگی باشد.
وی با اشاره به حضور ارزیابان بین المللی در زمینه پرونده جهانی شدن روستای ملی خراشاد افزود: هشتم و نهم آبان ماه میزبان ارزیابان بین المللی در زمینه پرونده جهانی شدن روستای ملی خراشاد هستیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی اظهار داشت: در این راستا ایجاد کارگروه‌های مختلف از قبیل پشتیبانی، تدارکات، تشریفات، عمران، تبلیغات از جمله اقدامات برای تسریع در روند امور است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7

نسخه جديد
آگهی