باشگاه خبرنگاران/ چند ماهی می‌شود که کارمندان کهنه‌کار شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی یکی پس از دیگری آوای رفتن از این شبکه سر ‌می‌دهند. فرداد فرحزاد، پناه فرهاد بهمن و اخیرا نادر سلطان پور مجریان و خبرنگاران بی‌بی‌سی فارسی هستند که در ماه‌های اخیر خبر استعفای خود را در حساب کاربری‌شان در توییتر به اشتراک گذاشتند.
تعدد خبرنگاران و مجریان مستعفی این شبکه در بازه زمانی کوتاه گمانه‌زنی‌های متفاوتی را به دنبال داشت. در نگاه اول شاید بتوان تعامل نداشتن گروه جایگزین صادق صبا با کارمندان این شبکه را دلیلی برای قطار شدن مستعفیان این شبکه دانست. با این حال تلویزیون فارسی ایران اینترنشنال که بیشتر از یکسال است فعالیت خود را در لندن آغاز کرده مأمنی برای اخراجیان و مستعفیان سایر شبکه‌های ضدانقلاب شده است. پیشتر نیز تعدادی از کارمندان بی‌بی‌سی فارسی از این تیم جدا شده بودند که در حال حاضر اداره سه رسانه‌ی بزرگ فارسی‌زبان را برعهده دارند: مهدی پرپنچی ریاست رادیو فردا، محمد منظرپور ایران اینترنشنال، جمشید برزگر دویچه له فارسی.
شبکه فارسی ایران اینترنشنال سال گذشته پیش از انتخابات ریاست جمهوری رسما فعالیت خود را شروع کرد و با یارگیری از نیروهای اخراج شده و مستعفی سایر رسانه‌های ضد انقلاب مثل من‌و‌تو، صدای آمریکا و بی‌بی‌سی فارسی فعالیت رسانه‌ای خود را آغاز کرد. از جمله این افراد می‌توان از پریسا فرهادی مجری اخراجی صدای آمریکا نام برد که با وساطت محمد منظرپور به شبکه ایران اینترنشنال پیوست. آرام بلندپز و طناز خامه نیز که از من و تو جدا شده بودند به شبکه ایران اینترنشنال پیوستند.
پس از حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز، این شبکه در اقدامی غیرحرفه‌ای با یکی از سخنگویان گروهک‌های ضدانقلاب و تجزیه‌طلب تماس تلفنی برقرار کرد و ضمن خوشامدگویی به این شخص در مقابل دیدگان مخاطبان از او خواست تا درباره حادثه توضیح دهد. برقراری ارتباط تلفنی با این شخص و دادن فرصت به او و خوشامدگویی به گروهکی تروریستی، تردید درباره منابع مالی ایران اینترنشنال را به واقعیت تبدیل می‌کند. پیش از این بارها اعلام شده بود عربستان سعودی حامی مالی این شبکه است.
در روزهای اخیر و همزمان با داغ شدن بحث قتل جمل خاشقچی، روزنامه‌نگار منتقد عربستان، این شبکه بار دیگر موضع خود در قبال عربستان سعودی را بر همگان آشکار کرد. در فیلم زیر نمونه‌ای از حمایت این شبکه از عربستان سعودی را می‌توانید ببینید. وقتی از مهمان برنامه درمورد قتل خاشقچی سوال می‌شود او می‌گوید چون موضوع در حال بررسی است نمی‌تواند اظهار نظر کند در حالی که موضع‌گیری این رسانه‌ در قبال حوادث داخلی ایران کاملا برعکس و مغرضانه بود.


/
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://instagram.com/ilam.online
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a

نسخه جديد
آگهی