ایرنا/ مدیر شیلات و آبزی پروری سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: مجوز لازم برای پرورش 500 هزار قطعه زالو در این استان صادر شد.
رحمان میرزایی روز سه شنبه اظهار داشت: پرورش زالو در این استان با اقبال خوبی روبرو شده و تاکنون مجوزهای اولیه پنج واحد سرمایه گذاری در سه شهرستان صادر شده است.
وی اضافه کرد: این واحدها در شهرستان های سنندج، کامیاران و قروه احداث می شود و ظرفیت آنها به صورت سر جمع حدود 500 هزار قطعه زالو در سال است.
میرزایی با بیان اینکه تولید هر 50 هزار قطعه زالو در سال باعث ایجاد یک شغل مستقیم است، افزود: سرمایه گذاران این واحدها اکنون در حال سپری کردن مراحل دریافت مجوزهای خود از سازمان ها و دستگاه های مربوطه برای شروع کار هستند و انتظار می رود کارهای اجرایی شان را تا پایان سال شروع کنند.
مدیر شیلات و آبزی پروری سازمان جهاد کشاورزی کردستان یادآور شد: یکی از شغل های که در این استان بیشترین متقاضی دریافت مجوز را دارد پرورش زالوی طبی است و پیش بینی می شود با توجه به این استقبال تا پایان برنامه ششم توسعه (دو سال آینده) ظرفیت تولید زالوی طبی در کردستان به 2 میلیون قطعه در هر سال برسد.
وی اضافه کرد: در این راستا سازمان جهاد کشاورزی کردستان علاوه بر اینکه متقاضیان را به سمت دریافت تسهیلات سوق می دهد بلکه به دنبال آن است که دوره های آموزشی مختلفی را برای علاقه مندان این صنعت برگزار کند.
زالو به عنوان یکی از ابزار درمان برخی بیماری ها در طب سنتی استفاده می شود یا به عبارتی زالو درمانی به عنوان یکی از اصول درمانی توصیه شده طب سنتی در حال توسعه در کشور و جهان بوده و به همین تناسب نیاز به تکثیر و پرورش زالو در حال افزایش است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34

نسخه جديد
آگهی