ایرنا/ مدیر کل بهزیستی ایلام گفت: تاکنون 10 زائر گمشده در مرز مهران توسط ستاد گمشدگان بهزیستی مستقر در مرز ساماندهی شده اند.
زهرا همتی روز سه شنبه افزود: گزارش گمشدگی این تعداد زائر از ابتدای فعالیت این ستاد در هفته جاری به این ستاد اعلام که توسط کارکنان بهزیستی مستقر در مرز تحویل خانواده هایشان شدند.
وی با اشاره به مسئولیت ساماندهی زائران گمشده در ایام اربعین امسال با عنوان ستاد گمشدگان از سوی ستاد اربعین به بهزیستی، اظهار کرد: با برپایی این ستاد در ایام اربعین حسینی بهزیستی مکلف به ساماندهی زائران گمشده و نگهداری از آنها تا زمان تحویل به خانواده هایشان است.
وی همچنین از ارائه خدمات توانبخشی به زائران توانخواه و سالمند اربعین حسینی در مرز مهران توسط این سازمان بصورت رایگان خبر داد و یادآور شد: وسایل توانبخشی از قبیل واکر و عصا بصورت رایگان بین سالمندان و توانخواهان توزیع می شود و ویلچر نیز در صورت نیاز بصورت امانی در اختیار آنها قرار می گیرد.
همتی همچنین از استقرار تیم توانبخشی بهزیستی در مرز مهران برای خدمات دهی به زائران سالمند و معلول خبر داد و تاکید کرد: از طریق این تیم علاوه بر خدمات فیزیوتراپی با حضور رابط ناشنوایان خدمات لازم به زائران جامعه هدف ارائه می شود.
وی همچنین از استقرار تیم فوریت های اجتماعی 123 این سازمان در مرز مهران خبر داد و افزود: روانشناسان بهزیستی نیز در این تیم خدمات لازم را در صورت نیاز به زائران ارائه خواهند کرد.
اداره کل بهزیستی استان ایلام در اربعین سال گذشته به عنوان مسئول ستاد گمشدگان بیش از 40
زائر گمشده را به خانواده هایشان تحویل و خدمات مختلف توانبخشی و اجتماعی را در کنار موکب های پذیرایی به زائران اباعبدالله (ع) ارائه کرد.
طبق اعلام مسئولان تاکنون بیش از 540 هزار زائر طی اول ماه صفر تاکنون از مرز مهران تردد داشته اند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://instagram.com/ilam.online
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a

نسخه جديد
آگهی