تسنیم/فرماندار دشتی با بیان اینکه ۲۵ درصد معادن استان بوشهردر شهرستان دشتی قرار دارد گفت: نخستین کارخانه آهک هیدراته خاورمیانه در دشتی احداث شده است.
عبدالله نادری ظهر امروز در بازدید میدانی از کارخانه گچ جزیره شهرستان دشتی بابیان این‌که این شهرستان دارای معادن غنی و مختلفی است اظهار داشت: 25 درصد معادن استان بوشهر در شهرستان دشتی قرار دارد و بستر خوبی برای سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در این شهرستان مهیا است.
فرماندار شهرستان دشتی با اشاره به ساخت کارخانه آهک هیدراته در دشتی تصریح کرد: این کارخانه چهارمین کارخانه تولید محصول آهک هیدراته در آسیا و نخستین واحد در خاورمیانه است.
وی با اشاره به تولید روزانه 200 تن آهک از این کارخانه گفت: در کارخانه آهک هیدراته دشتی جدا از مصرف داخلی به کشورهای قطر، کویت، هند و بنگلادش صادر می‌شود.
نادری از تولید گچ در دشتی خبرداد و تصریح کرد: شرکت معدنی گچ جزیره شبانه‌روز 500 تن گچ برداشت می‌شود و ماهانه حدود 4 هزار تن گچ به کشورهای قطر، کویت، امارات و هند صادر می‌شود.
فرماندار بیان کرد: با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و حمایت رئیس‌جمهور از حوزه صنعت و معدن، توجه جدی به این حوزه می‌تواند نقش تأثیرگذاری در افزایش اشتغال شهرستان دشتی داشته باشد.
وی با بیان اینکه شرکت معدنی گچ جزیره به‌عنوان واحد نمونه معدنی و کارآفرینی معرفی شده است خاطر نشان کرد: شرکت معدنی گچ جزیره در دو هکتار احداث و حدود 600 هکتار مواد معدنی برداشت می‌کند.
نادری گفت: در این کارگاه برای 30 نفر به‌صورت مستقیم اشتغال‌زایی ایجاد کرده است.تسنیم/
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22