تسنیم/ در جلسه شورای شهر کرج مطرح شد که ساخت و سازهای غیر مجاز در شهر کرج زیاد است.
محمد نبیونی صبح امروز در جلسه شورای شهر که در صحن علنی برگزار شد، اظهار داشت: چند شب گذشته در حال گشت‌زنی شاهد صحنه آزاردهنده تعدادی از افرادی که با چرخ دستی برای جمع‌آوری زباله یا نان خشک اقدام می‌کنند بودیم که در این راستا باید پبمانکاران مربوطه با هماهنگی شهرداری به این کار رسیدگی کنند.
وی با اشاره به اینکه این افراد که با چرخ دستی کار می‌کنند اغلب کودکان کم سن و سال هستند و زباله ها و نان خشک را از سطح شهر جمع می‌کنند، افزود: باید از این کار جلوگیری کرد زیرا چهره شهر با این نابسامانی‌ها زشت می‌شود.
نبیونی با اشاره به اینکه قرار بوده جاده اطراف بلوار شهید حدادی کرج از سمت میدان پل شود و هنوز تملکات آن انجام نشده است، عنوان کرد: این محل به محل مشاغل صافکاری و نقاشی ماشین‌ تبدیل شده و چهره شهر را نازیبا کرده است و باید به این موضوع رسیدگی شود.
عضو شورای شهر کرج با اشاره به اینکه مناطق 5 و 6 کرج دارای تراکم بالای جمعیت است اما سرانه رفاهی خوبی ندارد، گفت: مردم مناطق 5 و 6 کرج شهروندان زحمت کشی هستند و باید با ایجاد مکان‌هایی مانند فرهنگسرا و ایحاد مکانهای فرهنگی برخی از مشکلات آنها را حل کنیم.
در این جلسه سرپرست شهرداری کرج با اشاره به اینکه بدهی‌های شهرداری کرج به بانک شهر و تکلیف اوراق مشارکت پروژه قطار شهری در جلسه‌ای مورد بررسی قرار گرفت، بیان کرد: در جلسه‌ای که در سازمان بهینه سازی مصرف انرژی با حضور وزیر نفت و شهردار پایتخت برگزار شد قرار شد از سال 1400 به بعد همزمان با بهره برداری از خط 2 قطار شهری کرج 114 واگن قطار در اختیار شهرداری کرج قرار گیرد.
کمالی زاده با بیان اینکه در فاز اول 46 واگن قطار شهری در سال 1400 به شهرداری کرج واگذار می‌شود و در سال‌های بعد با توجه به بازه زمانی به ترتیب 40 و 28 واگن در اختیار شهرداری قرار می‌گیرد، تصریح کرد: بافت‌های فرسوده شهر کرج مشکلات زیادی دارد.
کمالی زاده با اشاره به اینک در شهر کرج ساخت و سازهای غیر مجاز بسیار زیاد است، گفت: باید برای املاک بافت‌های فرسوده شهری از جمله تپه مرادآب تصمیم‌گیری شود و بافتهای فرسوده قدیمی مورد توجه قرار گیرند و اقدامات مثبتی در این‌باره انجام شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af