مهر/ سرهنگ آرش مرادی در گفتگویی اظهار داشت: در پی پرونده واصله به پلیس آگاهی استان و شکایت فردی مبنی بر کلاهبرداری از وی در سایت دیوار و فروش امتیاز وام ۷۰۰ میلیون ریالی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی ادامه داد: با بررسی ها و انجام اقدامات پلیسی توسط کارآگاهان پلیس آگاهی استان مشخص شد فردی ساکن همدان با انتشار آگهی فروش امتیاز وام ۷۰۰ میلیون ریالی در سایت دیوار تعدادی از شهروندان را فریب داده و با اخذ مبالغی از آنان کلاهبرداری و به شماره حساب فردی معلوم واریز کرده است.
رئیس پلیس آگاهی استان قزوین افزود: کارآگاهان با استفاده از منابع و اقدامات اطلاعاتی و با اخذ نیابت قضائی، متهم را در استان همدان دستگیر و به پلیس آگاهی استان انتقال دادند.
این مقام انتظامی تصریح کرد: فرد دستگیر شده پس از انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی ماموران ابتدا منکر هر گونه کلاهبرداری در سایت مذکور شدند اما پس از مواجه با مالباختگان و ادله و مستندات پلیسی به بزه انتسابی اعتراف کرد.
سرهنگ مرادی در پایان با بیان اینکه متهم با این روش از ۴ شهروند قزوینی مبلغ تقریبی ۸۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده است گفت: متهم با تشکیل پرونده و معرفی به مراجع قضائی با صدور قرار مناسب قانونی روانه زندان شد.
رئیس پلیس آگاهی استان قزوین در پایان در خصوص آگهی های درج شده در سایت های آگهی نامه مثل دیوار و شیپور گفت: کاربران باید مراقب باشند تا در دام کلاهبرداران در فضای سایبری گزفتار نشوند و قبل از واریز هر گونه وجه از صحت و سلامت. معامله مطمئن شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9