تسنیم/ اسحاق جهانگیری در نشست شورای اداری که امروز در سالن الغدیر فرمانداری خرمشهر برگزار شد اظهار داشت: امروز به‌منظور شرکت در مراسم افتتاح ایستگاه پمپاژ طرح غدیر به آبادان و خرمشهر آمدیم.
وی بابیان اینکه طی سال‌های گذشته مردم به دلیل شوری آب مشکلات زیادی را متحمل شدند و مسئولان به‌اتفاق هم ایستادگی کردند تا مشکل حل شود، بیان کرد: یک سال گذشته به‌اندازه 10 سال گذشته اعتبار به این موضوع تخصیص پیدا کرد تا در 15 تیر آب به این دو شهر برسد و خوشبختانه 2 روز زودتر این کار انجام گرفت و وقتی اراده جمعی برای کاری وجود داشته باشد آن کار انجام می‌شود.
جهانگیری عنوان کرد: وقتی مدیران باانگیزه پای‌کار باشند عرق وطن‌دوستی آن‌ها ایجاب می‌کند تا مشکلات حل شود و در حال حاضر کیفیت آب آبادان و خرمشهر بهتر شده است.
وی بابیان اینکه موضوع پالایشگاه آبادان مهم است، عنوان کرد: با توجه به میزان نفتی که این پالایشگاه دریافت می‌کند و کیفیت و کمیت محصول خروجی آن، وزارت نفت تصمیم بر تعطیلی آن گرفته بود اما تصمیم ما بر بازسازی آن بود.
معاون اول رئیس‌جمهور افزود: کار بهسازی آن آغازشده است و در بحث نیروی انسانی نیز باید از نیروهای بومی استفاده کند و تا جایی که قانون اجازه دهد این کار را انجام می‌دهیم.
جهانگیری گفت: منطقه آزاد اروند می‌تواند در آینده تبدیل به قطب بزرگ صنعتی شود و تنها منطقه‌ای است که 500 هزار نفر جمعیت دارد و می‌تواند یک‌قطب بزرگ اقتصادی جدید ایجاد کند.
معاون اول رئیس‌جمهور عنوان کرد: ما و عراق دو دولت هستیم و لایروبی اروند و تبدیل آن به محلی برای کشتی‌رانی مهم است و برای مردم خرمشهر و آبادان حیاتی است.
وی افزود: از ابتدای راه‌پیمایی اربعین به دنبال این بودیم که راه‌آهن شلمچه به عراق وصل شود اما هنوز نتوانستیم در بحث پل اروند توافقی با عراقی‌ها داشته باشیم و آن‌ها مشکلات فنی دارند و آن شالله حل می‌شود.
جهانگیری بیان کرد: به‌هرحال علاقه‌مند هستیم تا بندر خرمشهر فعال شود و استان خوزستان و خرمشهر و آبادان تبدیل به قطب اصلی برای نیازهای کشور شود.
وی اظهار کرد: آمریکا با برگرداندن تحریم‌ها در 13 مرداد و برگرداندن بخشی دیگر در 13 آبان و با تحریک کشورهای خارجی سعی در ملتهب کردن فضای اقتصادی کشور ما داشتند اما این فضاسازی آمریکایی‌ها با تحریم نفت به‌جایی نرسید.
وی با اشاره به اینکه آمریکا به دنبال ناامن کردن فضای اقتصادی کشور است، افزود: آمریکا مجبور شد برخی از کشورها را از تحریم نفتی معاف کنند درحالی‌که اکثر کشورهای مهم نیز در این مسئله آمریکا را همراهی نکردند.
جهانگیری بابیان اینکه مردم شریف خوزستان در انقلاب اسلامی همیشه نقش تعیین‌کننده‌ای داشتند، عنوان کرد: مردم استان خوزستان در دفاع از نظام مقدس اسلامی و مرزهای کشور همیشه پیش‌قدم بودند.
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: هدف از سفر ما به استان خوزستان و آبادان و خرمشهر عرض ادب و احترام به مردم این خطه کشور است.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335