فارس/رئیس بهزیستی خاش گفت: با توجه به ضرورت پیشگیری از تنبلی چشم در کودکان این طرح تا پایان آذرماه تمدید شد.
ادریس تمندانی اظهار داشت: در نظر داریم ۱۷ هزار کودک خاشی ۳ تا ۶ سال را تا پایان آذرماه سال جاری در مراکز تحت نظر بهزیستی خاش مورد سنجش و غربالگری بینایی قرار دهیم.
وی افزود: این طرح از یکم ماه جاری شروع وتا ۳۰ آبان ادامه داشت اما با توجه به ضرورت پیشگیری و مقابله با طرح تنبلی چشم تا پایان آذرماه تمدید شد.
تمندانی تصریح کرد:این طرح در ۱۰۵ روستا مهد،۷ مهد کودک خصوصی،۲ مهد حاشیه و همچنین پیش دبستانی های آموزش و پرورش انجام خواهد شد.
این مسئول یادآور شد:طی جلسه مشترکی که با حضور مشاورین و مربیان پیش دبستانی ادارات بهزیستی و آموزش و پرورش خاش صورت گرفت در خصوص پیشگیری از تنبلی چشم کودکان در پیش دبستانی ها،آگاه سازی جهت پیشگیری از معلولیت ها در مدارس و همچنین پیشگیری از آسیب های اجتماعی (اعتیاد)بحث و گفت و گو شد.
تنبلی چشم نوعی اختلال بینایی است که اگر به موقع شناسایی و درمان نشود میتواند صدمات جبران ناپذیری به این عضو مهم بدن وارد کند و با عنایت به تمدید طرح غربالگری بینایی تا پایان آذرماه سال جاری میطلبد والدین و مربیان خاشی برای شرکت کودکان در این طرح همکاری و مساعدت لازم را داشته باشند.فارس/
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c