ایرنا/مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور گفت: بیش از 200 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی صفر درصد در نقاط مرزی خاش، سراوان و میرجاوه سیستان و بلوچستان در یک سال گذشته پرداخت شده است.
اصغر نوراله زاده روز چهارشنبه در نشست کارگروه تخصصی اشتغال و سرمایه ‌گذاری در فرمانداری چابهار اظهار داشت: در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی، نحوه ضمانت ها و دوره تنفس تسهیلات مناطق روستایی اقدامات خوبی صورت گرفته است.
وی افزود: چابهار به عنوان یک نقطه راهبردی دارای مزیت‌های رقابتی زیادی است و می توان برای توسعه و اشتغال آن قدم های خوبی برداشت.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور گفت: ضمانت‌ های بانکی یکی از مشکلات متقاضیان محسوب می شود که این مشکل هم اینک مرتفع شده به طوری که طبق مصوبه جدید با اخذ بیش از 20 مدل ضمانتی نظیر رهن خودرو، کارت یارانه، سند زمین کشاورزی و سند منزل روستایی می توان تسهیلات را پرداخت کرد.
وی ادامه داد: سهم آورده متقاضی نیز در روستاها 10 درصد و مناطق مرزی پنج درصد تعیین و دوره تنفس طرح های روستایی تا 2 سال تعیین شده است.
نوراله زاده افزود: براساس تفاهم نامه با صندوق توسعه دریایی تاکنون 30 میلیارد ریال تسهیلات در چابهار و کنارک به منظور تجهیز و بازسازی لنج ها پرداخت شده است.
سرپرست فرمانداری شهرستان ویژه چابهار نیز اظهار داشت: تسریع در ارائه تسهیلات اشتغال روستایی و تضامین از ضرورت هاست.
رحمدل بامری گفت: در سالجاری بیش از 60 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی توسط صندوق کارآفرینی امید به 218 نفر پرداخت شده است.
وی افزود: چابهار ظرفیت های خوبی در زمینه گردشگری، کشاورزی، صنعت و تجارت دارد و باید طرح های متناسب با نیاز این منطقه تعریف و اجرایی شودایرنا/
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c