باشگاه خبرنگاران/ سردار مهدی محمودی فرمانده انتظامی استان قزوین گفت: تعدادی سارق به صورت باندی و با استفاده از چند دستگاه خودرو، پس از شناسایی ساختمان‌های دارای حفاظت فیزیکی ضعیف و اطمینان از نبود مالک وارد منازل می‌شدند و اغلب وسایل گران قیمت و کم حجم مانند طلا، نقره، وجه نقد، تابلو فرش، لب تاپ، گوشی، دوربین عکاسی را سرقت می‌کردند.
سردار محمودی افزود: کاراگاهان هویت چند سارق در استان‌های همجوار شناسایی کردند و مشخص شد که آنان قصد سرقتی دیگر در قزوین را دارند.
فرمانده انتظامی استان اضافه کرد: ماموران با فعال کردن گشت‌های نا محسوس چند جوان را در حال پرسه زنی مشاهده و پس از تعقیب و گریز آنان را دستگیر کردند.
سردار محمودی افزود: متهمان در بازجوئی فنی ماموران به یک دستگاه خودرو "دنا پلاس" مورد استفاده در سرقت اعتراف کردند و خودرو در محل دستگیری سارقان به همراه مقادیری اموال سرقتی کشف شد.
سردار محمودی افزود: از آنجا که احتمال بازگشت سارقان برای جابجایی خودرو می‌رفت با کنترل نامحسوس یکی دیگر از سارقان با مراجعه به خودرو شناسایی و در یک اقدام ضربتی دستگیر شد.
به گفته وی، متهم به همراه اموال سرقتی شامل طلاجات، ساعت، گوشی، وجه نقد، دوربین عکاسی حرفه‌ای و هارد به ارزش تقریبی ۴ میلیارد ریال، به پلیس آگاهی منتقل شد.
این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: متهمان در بازجوئی فنی ماموران به ۹۰ فقره سرقت در شهرستان قزوین و البرز اعتراف کردند.
سردار محمودی افزود: با حضور مالباختگان در پلیس آگاهی استان کار شناسایی وسایل و رد مال انجام شد.
وی اضافه کرد: تلاش برای شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد.
سردار محمودی گفت: متهمان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی و با صدور قرار مناسب روانه زندان شدند.
فرمانده انتظامی استان از شهروندان خواست: همواره با رعایت هشدار‌های پلیسی و پیشگیری از سرقت، پلیس را در حفظ امنیت و احساس امنیت در جامعه یاری کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9