ایرنا/ سرهنگ فخرالدین توکلی روز چهارشنبه در تشریح این خبر اظهار داشت: کلاهبرداران سایبری این روزها با دستیابی به کد فعال‌سازی شبکه‌های اجتماعی به راحتی تحت نام و عنوان فرد از دوستان و آشنایان وی کلاهبرداری می‌کنند.
وی ادامه داد: متاسفانه این نوع کلاهبرداری‌های سایبری در پی اعتماد و غفلت کاربران صورت می‌گیرد که خود کد فعال‌سازی شبکه‌های اجتماعی را در اختیار دیگران قرار می‌دهند.
رییس پلیس فتای استان قزوین با اشاره به یکی از پرونده‌های موجود در پلیس فتا در این خصوص بیان داشت: مرد جوانی با در دست داشتن نامه قضایی به پلیس فتا مراجعه و شکایتی را مبنی بر کلاهبرداری سایبری ارایه کرد.
سرهنگ توکلی اضافه کرد: در بررسی اظهارات شاکی پرونده مشخص شد این فرد با دختر جوانی در یکی از شبکه‌های اجتماعی آشنا شده است و آن دختر به بهانه آشنایی بیشتر برای ازدواج کد فعال سازی عضویتش در شبکه اجتماعی را جهت نصب بر روی رایانه‌ خود درخواست می کند.
وی ادامه داد: دختر جوان با استفاده از اطلاعات آشنایان و بستگان مرد خواستگار که از طریق شبکه اجتماعی با هم در ارتباط بوده اند از سه نفر با بیان نیاز فوری مبالغی را کلاهبرداری می‌کند.
رییس پلیس فتای استان قزوین با بیان اینکه کارشناسان پلیس فتا با تحقیقات فنی متهم را شناسایی و با هماهنگی قضایی او را دستگیر کردند‌، تصریح کرد: این متهم که با ترفندی خود را به شاکی نزدیک کرده و شخصیت کاذب، سن، شغل و سایر مشخصات غیر واقعی از خود عنوان کرده بود در برابر شواهد فنی به بزه انتسابی اعتراف کرد.
سرهنگ توکلی از شهروندان خواست به هیچ عنوان اجازه ندهند دیگران به کد فعال سازی شبکه های مجازی آنان دسترسی پیدا کرده و از این طریق در شبکه‌های اجتماعی عضو شده و فعالیت کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9