فارس/ روز گذشته برخی رسانه‌های محلی شهرستان‌های و فضای مجازی ایذه و باغملک شاهد پخش کلیپی مبنی بر حمله‌ور شدن یک چشم پزشک در ایذه به یک پیرزن بیمار و کتک‌کاری وی بود، خبری که تاسف همگان را بر انگیخت ولی محتوای فیلم با شدت و آنچه که در اخبار آمده بود شباهت چندانی نداشت.
در این مورد آمده بود که پزشک و منشی وی در ایذه به یک پیرزن 80 ساله حمله‌ور شده و وی را با کتک‌کاری از مطب بیرون کرده بودند.
با این وجود به منظور روشن شدن این مساله خبرنگار این رسانه به بررسی آنچه گذشت از زبان مسئولان و منابع آگاه پرداخت. این در حالی است که پزشک مربوطه در ایذه حضور نداشت و مراجعه به مطب وی بی‌نتیجه ماند و با توجه به عدم شناخت از بیمار و نداشتن راه ارتباطی برای ذکر صحبت‌های وی نتیجه ای حاصل نشد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایذه در این رابطه با اشاره به فیلم پخش شده در فضای مجازی اظهار کرد: پس از اطلاع یافتن از این واقعه فورا اقدام و پیگیری مورد در دستور کار مسئولان و پرسنل امر در شبکه بهداشت و درمان شهرستان ایذه قرار گرفت و جزییات حادثه مورد بررسی قرار گرفت.
مازیار حسن‌زاده کیانی با بیان اینکه مورد اتفاق افتاده در حد آنچه در فضای مجازی بیان شد حاد نبود، افزود: با توجه به اینکه پزشک برای حضور در یک سمینار در شهرستان ایذه حضور ندارد، پیگیری از اهالی ساختمان پزشکان مربوطه و منشی به عمل آمد و پاسخ‌ها در این رابطه نشانی از حمله و کتک‌کاری وجود نداشت.
وی ادامه داد: بیمار برای درمان و معاینه توسط پزشک در مطب حضور پیدا کرده بود ولی به‌دلیل ریختن قطره در چشم یک کودک و نیاز به معاینه فوری وی قبل از این بیمار به اتاق پزشک هدایت شد که باعث اعتراض همراه این پیرزن بیمار شد.
حسن‌زاده اضافه کرد: این اعتراض سرانجام به فحاشی ختم شد و دکتر مربوطه نیز برای پایان دادن شلوغی مطب به میان بیماران رفت و از همراه بیمار که باعث توهین به منشی شد درخواست معذرت خواهی کرد تا کار معاینه مادرش انجام شود که در این بین نه تنها این مورد پایان نیافت بلکه مشاجره و درگیری لفظی ادامه پیدا کرد.
وی عنوان کرد: همان‌طور هم که در فیلم منتشره نمایان است دکتر تنها به بیرون کردن وی از مطب و پایان دادن به شلوغی اقدام کرده است ولی برخی از رسانه‌ها با اغراق در این موضوع و بزرگنمایی آن به دلایل نا‌مشخص قصد تخریب پزشک و نام شهرستان را داشته‌اند که خود جای سوال و پیگیری دارد.
حسن‌زاده با اشاره به مشکلات موجود در بخش درمان شهرستان و کمبود پزشک متخصص در آن گفت: ما تمام تلاش خود را برای حضور یک پزشک در شهرستان می‌کنیم ولی برخی از افراد به جای حمایت از این پزشکان به عنوان تنها داشته‌های درمانی خود اقدام به دلخوری و فراری دادن آنها می‌کنند.
وی با بیان اینکه این صحبت‌ها به هیچ وجه به منزله حمایت از پزشک نیست و هدف ما و تمام پزشکان خدمت و رضایت مردم است افزود: در صورتی‌که مورد مربوطه از طریق شکایت به ما ابلاغ شود ما نیز کار خود را با جدیت انجام خواهیم داد و در جامعه پزشکی به مانند دیگر ارکان جامعه قانون حرف اول و آخر را می‌زند.
حسن‌زاده در پایان بیان کرد: در نبود این چنین پزشکانی شهروندان باید مسیر پر خطر ایذه به اصفهان و ایذه به اهواز را طی کنند و علاوه بر خطر، اتلاف وقت خود را نیز به جان بخرند و انتظار می‌رود قبل از بیان قطعیت خطای یک فرد ابتدا بررسی و کارشناسی آن در کنار صحت‌یابی انجام شود؛ در غیر این صورت می‌توان به تمام شایعات به این شکل رنگ واقعیت بخشید.
شکایتی به دست ما نرسیده است
اردوان یاراحمدی با اشاره به مورد پیش آمده اظهار کرد: با توجه به این هجمه و التهاب پیش آمده در فضای مجازی هیچ‌گونه شکایتی از سوی طرفین تا به این لحظه به نظام پزشکی شهرستان نرسیده است.
رئیس نظام پزشکی شهرستان ایذه با بیان اینکه قطعا در صورت شکایت و اثبات تخلف با پزشک مربوطه برخورد خواهد شد بیان کرد: انتظار می‌رود رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی نیز قبل از هر اقدامی مطلب یا فیلم مورد نظر را برای خود به نقد بگذارند و در صورت قطعی بودن و آشکار بودن خطای یک فرد آن را به اشتراک بگذارند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335