ایرنا/ محمد رضا روشنی روز پنجشنبه در مصاحبه ای گفت: شکارچیان دارای پروانه، اجازه شکار برخی پرندگان وحشی را با رعایت ضوابط و قوانین مربوطه دارند.
وی افزود: روزهای پنجشنبه و جمعه از طلوع تا غروب آفتاب به شکار اختصاص دارد و در روزهای تعیین شده تا نیمه دی ماه، شکار پرندگان مجاز خشک زی و تا پایان بهمن ماه شکار پرندگان مجاز آبزی بلامانع است.
وی بیان کرد: مناطق گردشگری و حفاظت شده پناهگاه حیات وحش لوندویل و تالاب استیل جزو نقاط شکار ممنوع است و با متخلفان برخورد خواهد شد.
روشنی گفت: اغلب پرندگانی نظیر کبک، خوتکای سرسبز، چنگر، اردک نوک پهن، ابیا، غاز خاکستری، گیلار و فیلوش شکار می شوند و شکار اردک سرحنایی و قرقاول ممنوع است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا ادامه داد: برای صید ماهی با قلاب در رودخانه های آستارا تا پایان دی ماه پروانه صادر شده و صید بدون استفاده از دام، تور، سموم و ایجاد سد در مسیر رودخانه ها بلامانع است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب مرکز گیلان واقع شده و پنج رشته رودخانه، تالاب و مناطق جلگه ای آن، محل زمستان گذارنی پرندگان مهاجر است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0