ایرنا/ علی خوان پایه روز پنجشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: این جاده با حکم دادستانی تا اطلاع ثانوی مسدود اعلام شده و هم اینک محور جایگزین آن سی سخت- پاتاوه- سمیرم است.
طول این جاده در محدوده استان کهگیلویه و بویراحمد حدود 15 کیلومتر است.
گردنه بیژن، منطقه‌ای سخت گذر در مسیر بین استانی روستای نورآباد از توابع پادنای سمیرم تا شهر سی سخت است که در ایام سردِ سال، ارتفاع برف در آن به چند متر می رسد.
وی افزود: تاکنون انسداد هیچ محوری در کهگیلویه و بویراحمد به راهداری اعلام نشده اما در بسیاری از روستاها و شهر ها آبگرفتگی و طغیان رودخانه وجود دارد.
خوان پایه بیان کرد: ریزش کوه در مناطق کوهستانی از جمله بویراحمد و دنا در برخی از محور ها رخ داده ست.
وی عنوان کرد: به محض مسدود شدن محور های ارتباطی در این استان توسط راهداری کهگیلویه و بویراحمد اطلاع رسانی دقیق انجام خواهد شد.
مدیرکل راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ظغیان رودخانه در محور گچساران به باباکلان در پی بارندگی های شب و روز گذشته یک خودروی سواری را با خود برد که با تلاش راهداران سرنشین آن نجات یافتند.
وی از رانندگان خواست برای عبور از این جاده ها حتما زنجیر چرخ و دیگر لوازم ایمنی تردد در فصل زمستان را به همراه داشته باشند.
افزون بر 6 هزار کیلومتر راه ارتباطی شامل اصلی، فرعی، روستایی و بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.
این استان دارای 45 گردنه و یک هزار و 500 کیلومتر جاده برفگیر است.
200 دستگاه ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و تجهیزات برف روب برای بازگشایی جاده‌های ارتباطی کهگیلویه و بویراحمد فراهم شده است.
200 نفر نیروی راهداری در 23 راهدارخانه ثابت و سیار مستقر و مشغول خدمات رسانی به مردم و مسافران در محورهای ارتباطی کهگیلویه و بویراحمد هستند.
بیشترین بارش های شبانه روز گذشته تا ساعت 6 و 30 دقیقه بامداد پنجشنبه در منطقه امیرآباد بابکان از توابع شهرستان بویراحمد با 41 میلی متر باران ثبت شده است.
در این مدت در منطقه امام زاده علی سادات 40، یاسوج 32.1، ده برآفتاب 31، لنده، چیتاب و سرفاریاب 30، سی سخت 27، باشت 26.5، دوگنبدان 26.4، سوق 26.3، کاکان 26، و چرام 25 میلی متر گزارش شده است.
24 ساعت گذشته در دهدشت 17.4، لیکک 9، قلعه رئیسی 15، دیشموک 16، جاورده 19، لوداب 20، امام زاده جعفر 22، ماهور باشت 22.5، سرآب ننیز 23 و قلعه دختر 25 میلی متر بارندگی ثبت شده است.
طی امروز و فردا بارش‌های شدید باران همراه با رعد و برق و وزش بادهای تند، در مناطق مستعد به صورت تگرگ و در ارتفاعات به شکل برف ادامه خواهد داشت.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277