رکنا/گوجه در بازار امروز 5 شنبه 24 آبان ماه نایاب شد به طوری که هیچ بازار میوه و تره باری این خانواده سبزیجات را نداشتند.
اسدالله کارگر رئیس اتحادیه میوه و سبزی از افزایش قیمت خیار، موز و گوجه فرنگی گلخانه در بازار خبر داد و اظهارداشت: این افزایش قیمت مقطعی است و بعد از مدتی نرخ ها به حالت طبیعی خود بازمی گردد.
اما با وجود قیمت بالای گوجه باز هم در بازار نایاب شد و رئیس اتحادیه میوه و سبزی همچنین با اشاره به افزایش قیمت گوجه گلخانه ای، گفت: قیمت گوجه فرنگی گلخانه ای هم افزایش زیادی داشته و در تعطیلاتی که گذشت به ۱۱ هزارتومان رسید باید یاد آور شد که این افزایش قیمت ها نیز موقتی است.
ماموران گمرک پرویز خان در روز 24 آبان با رصد یک محموله تجاری موفق به توقیف ۲۲ هزار و ۲۰۰ کیلو گرم گوجه فرنگی قاچاق شدند.
این ماموران موفق شدند پیش قبل از خروج از محوطه گمرک این محموله را توقیف کنند. محموله کشف شده ، پس از توقیف از سوی ماموران گمرک جهت انجام مراحل قضایی به مرجع رسیدگی کننده تحویل شد.
این گزارش می افزاید ؛ صادرات گوجه فرنگی از نوع بوته ای یا فضای باز ممنوع و صادرات این کالا از نوع گلخانه ای بلامانع است.
امید است قیمت و ثبات وجودی در بازار گوجه به حد مطلوب برسد تا هیج کس در کشورمان با وجود بی نیاز بودن در برخی از صنایع کشاورزی مانند امروز بدنبال گوجه کمیاب و گران قیمت نباشند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651