ایرنا/ مسعود حقیقت روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: با ورود این سامانه، در نوار جنوبی و جنوب غرب کشور شاهد بارش های خوبی بودیم که طی روزهای آتی، همچنان در نیمه غربی و بخش هایی از شرق کشور فعال خواهد بود.
وی ادامه داد: امروز در جنوب ایلام، خوزستان، چهار محال بختیاری،کهگیلویه و بویر احمد، شمال غرب فارس، نیمه غربی اصفهان، جنوب و شرق لرستان و شمال بوشهر، این سامانه بارشی فعال است و موجب آبگرفتگی معابر می شود.
به گفته حقیقت، فردا هم بارش ها در استان های خوزستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه بویر احمد، غرب فارس و شمال بوشهر این سامانه از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.
حقیقت برای وضعیت امروز ارتفاعات البرز و زاگرس، استان مرکزی به ویژه در استان لرستان، شرق خوزستان، چهارمحال بخیتاری، کهگیلیویه بویر احمد و غرب اصفهان بارش برف و هوای مه آلود پیش بینی کرد.
وی یادآور شد: در دامنه های البرز در استان های قزوین، البرز، تهران، همدان، مرکزی، کرمانشاه، لرستان، ایلام و بخش هایی از اصفهان، قم و یزد هم بارش ها شدت دارد و بارش های خوبی را شاهد خواهیم بود.
مدیرکل دفتر پایش سازمان هواشناسی بیان داشت: از بعداز ظهر امروز و صبح فردا جمعه در جنوب استان لرستان بارش تگرگ دور از انتظار نیست.
وی ادامه داد: از روز جمعه، گستره این سامانه به سمت شرق و جنوب شرق خواهد رفت اما همچنان در جنوب و جنوب غرب کشور بارش ها شدت دارد.
به گفته حقیقت، اوج این سامانه، روز شنبه در شمال و شمال شرق کشور فعال است و به تدریج هم از کشور خارج می شود و هفته آینده نسبتا کم بارش خواهد بود.
گرمترین و خنک ترین مناطق کشور
مدیر کل دفتر پایش سازمان هواشناسی افزود: برای استان تهران نیز طی امروز و فردا همچنان بارش با شدت و پایان هفته خنک و سردی پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: بیشینه دمای هوای دیروز تهران 11 درجه سانتیگراد بود که امروز هم به همین میزان ادامه خواهد داشت.
حقیقت کمینه هوای امروز صبح پایتخت را 7 درجه سانتیگراد اعلام کرد.
وی در مورد میزان بارش های پاییزی در پایتخت هم گفت: طی دیروز صبح تا امروز صبح 9 میلی متر بارش را در پایتخت شاهد بودیم.
به گفته حقیقت، مجموع بارش های پاییزی تا دیروز در استان تهران 56 میلی متر بوده که نسبت به پارسال تا همین موقع که فقط 9 میلی متر بارش را شاهد بودیم، افزایش چشمگیری است.
به گفته حقیقت، امروز صبح باخرز و درگز در استان خراسان رضوی با کمینه دمای منهای 3 درجه سانتیگراد، خنک ترین و میناب با بیشینه دمای 35 درجه، گرمترین نقاط کشور بودند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277