فارس/ رمضان حیدری در گفت‌وگویی اظهار داشت: با توجه به اجرای طرح «نذر کتاب» در شهرستان آبیک طی ماه‌های محرم و صفر، هفت هزار جلد کتاب از سوی مردم شهرستان آبیک به کتابخانه‌های این شهرستان اهدا شده است.
وی افزود: طرح نذر کتاب در طول سال و با شعارهای مختلف به اجرا درمی‌آید؛ این در حالی است که با توجه به صرفه‌جویی اقتصادی افرادی که توان نذر مادی و اقتصادی در ماه‌های محرم و صفر نداشتند، در قالب نذر کتاب به کتابخانه‌های عمومی، یار مهربان هدیه دادند.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آبیک ادامه داد: طبیعتا ساختار فیزیکی کتاب برای خواننده حس آشنایی بوده و به دلیل قابل لمس و رویت بودن و اندازه، قلم و کاغذ کتاب، در روحیه فرد برای مشتاق شدن به مطالعه تاثیرگذار است.
حیدری اضافه کرد: اما در فضای مجازی، آلودگی‌هایی هم وجود دارد گرچه نشر کتاب به صورت صوتی و PDF در فضای مجازی انجام می‌شود اما تمام کتاب‌ها را نمی‌تواند پوشش دهد.
وی خاطرنشان کرد: فرد در کتابخانه به دلیل مشاهده و لمس کتاب‌ها، علاوه بر کتاب‌های مورد نظرش به سمت مطالعه کتاب‌های دیگر هدایت می‌شود.
این مسؤول تصریح کرد: افرادی که عضو کتابخانه‌های عمومی شهرستان آبیک می‌شوند می‌توانند برای دستیابی به کتاب مود علاقه خود که در کتابخانه‌های این شهرستان موجود نیست به سایت http://www.samanpl.ir/ مراجعه کنند و از طریق هماهنگی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آبیک به کتاب‌های موجود و علاقمند خود در شهرستان‌ها و استان‌های دیگر دست یابند.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان آبیک افزود: با توجه به استقبال مردم شهرستان آبیک از عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان در امروز پنجشنبه 24 آبان ماه، عضویت رایگان در روز شنبه 26 آبان ماه هم در دستور کار قرار دارد و علاقمندان می‌توانند در روز شنبه به کتابخانه‌های عمومی شهرستان آبیک برای عضویت رایگان مراجعه کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9