ایرنا/ علی سماکوش روز پنجشنبه در گفت و گویی ضمن گرامیداشت 24 آبان ماه روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار بیان کرد: قریب به شش هزار نسخه کتاب در این نمایشگاه ‌ها به نمایش گذاشته شده است.
وی برگزاری برنامه‌ های فرهنگی در کتابخانه‌ های عمومی را مهم عنوان کرد و ادامه داد: برنامه‌ های فرهنگی موجب جذب مخاطب به ویژه کودکان و نوجوانان به کتابخانه می شود.
وی از برگزاری 263 مسابقه فرهنگی در شش ماه نخست سال 97 خبر داد و اظهار داشت: این مسابقه ها که به همت اداره کل کتابخانه های عمومی استان سمنان برگزار شد، با استقبال چشمگیر دانش آموزان مواجه شد.
مدیرکل کتابخانه ‌های عمومی استان سمنان هم چنین به برگزاری جشنواره اهدای کتاب در سال گذشته نیز اشاره کرد و افزود: در این جشنواره 310 هزار نسخه کتاب و نشریه توسط مردم و دستگاه های اجرایی به مخزن های کتابخانه ‌های عمومی استان اهدا شد که نسبت به سال 95، رشد 10 برابری داشت.
حدود 400 عنوان برنامه و فعالیت به مناسبت 24 آبان ماه، روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در استان سمنان اجرا می شود.
اختتامیه برگزیدگان هشتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی و تقدیر از 367 نفر در رده‌های سنی کودک، نوجوان، بزرگسالان و بخش خانوادگی، افتتاح سالن مطالعه برادران و خواهران کتابخانه عمومی الغدیر، طرح اهدای کتاب از 22 آبان تا 22 بهمن ماه، افتتاح سالن مطالعه برادران و خواهران کتابخانه الغدیر میامی، افتتاح سالن مخزن کتابخانه روستایی نردین و افتتاح بخش کودک کتابخانه الغدیر میامی از جمله برنامه های هفته کتاب در استان سمنان است.
از دیگر برنامه های این هفته در استان می توان به افتتاح بخش کودک کتابخانه البرز شاهرود و افتتاح و تجهیز سالن جلسات کتابخانه عمومی شهمیرزاد، سمنان و ایوانکی، عضویت رایگان در 21، 24 و 26 آبان، نشست کتاب‌خوانی و آئین نقد و رونمایی کتاب اشاره کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c