فارس/ آیین بدرقه خانواده‌های معظم شهدا در قالب نخستین پرواز فرودگاه سمنان با حضور استاندار سمنان و جمعی از مسؤولان و مردم استان سمنان صبح روز پنجشنبه، 24 آبان ماه در فرودگاه سمنان برگزار شد.
سیدشهاب‌الدین چاوشی، استاندار سمنان در آیین بدرقه خانواده‌های معظم شهدا در نخستین پرواز فرودگاه سمنان گفت: خوشحالم که آخرین روزهای خدمتم در استان با افتتاح فرودگاه سمنان و بدرقه خانواده شهدا مصادف شد.
وی افزود: امیدواریم در آینده نزدیک هم‌زمان با سفر رئیس‌جمهوری به استان سمنان، شاهد اعلام مرز هوایی دو فرودگاه شاهرود و سمنان باشیم.
استاندار سمنان در این مراسم با اشاره به نقش فرودگاه در افزایش توسعه صادرات غیرنفتی و نیز استفاده در شرایط اضطراری به‌عنوان فرودگاه معین منطقه خاطرنشان کرد: برای استمرار فعالیت این مرکز فرودگاهی کشور همه باید همت کنند.
چاوشی از تصویب مرز هوایی دو فرودگاه شاهرود و سمنان در آینده نزدیک هم‌زمان با سفر رئیس‌جمهوری به استان سمنان خبر داد و گفت: باید از ظرفیت مرز هوایی در جهت توسعه اقتصادی و فرهنگی استان استفاده شود.
وی با ابراز خرسندی و بیان اینکه این پرواز آخرین اقدام بنده در استان است که با بدرقه خانواده‌های معظم شهدا همراه شده، به تشریح هویت استان به‌عنوان «دارالمرحمه» پرداخت و گفت: افتخار خدمتگزاری به زائران حرم رضوی را که یادگار نیاکان شماست، به هر نحوی قدر بدانید.
پرواز سمنان - مشهد ساعت 10 صبح امروز از فرودگاه مرکز استان سمنان انجام شد و مسافران این پرواز روز شنبه، 26 آبان از فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد به سمنان بازمی‌گردند.
فرودگاه مرکز استان سمنان در حاشیه جاده سمنان - مشهد واقع شده است و سابقه تأسیس آن به سال 1355 برمی‌گردد.همراهان عزیز ، اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c