پایگاه خبری پلیس/ سرهنگ " سید نورالدین حسینی" رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت خودروی نیسان در اواخر سال گذشته در شهر اراک، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی افزود: در روند رسیدگی به پرونده های تشکیل شده، سرانجام سرنخ هایی از فروش یکی از خودروهای سرقتی در استان های جنوبی کشور به دست آمد و یک نفر در عملیات پلیس دستگیر شده است.
این مقام انتظامی اظهار داشت: با هماهنگی مرجع قضائی این فرد به پلیس آگاهی استان دلالت شد و با توجه به اسناد و مدارک به دست آمده و در مراحل بازجویی های انجام شده، اطلاعاتی از همکاری او با یک سارق سابقه دار در یکی از استان های همجوار به دست آمد و مشخص شد که خودروی سرقتی از این فرد خریداری شده است.
سرهنگ "حسینی" با اشاره به شناسایی محل سکونت فروشنده خودرو در یکی از استان های همجوار بیان داشت: در مرحله نخست عملیات، با توجه به فرار متهم و تغییر محل سکونت او، ماموران پلیس موفق به دستگیری این فرد نشدند و همچنان تحقیقات لازم برای دستگیری او ادامه یافت.
رئیس پلیس آگاهی با اشاره به تحقیقات نامحسوس کارآگاهان پلیس برای دستگیری این فرد گفت: در ادامه تحقیقات پلیس، محل سکونت وی در یکی دیگر از استان های کشور به دست آمد و همدست دیگر او نیز شناسایی شد.
این مقام انتظامی تصریح کرد:‌ در چندین روز مراقبت نامحسوس کارآگاهان، زمانی که این فرد به همراه همدستش ، خودروی نیسانی را از تهران سرقت کرده و در حال انتقال آن بود، در یکی از محورهای مواصلاتی دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به پلیس آگاهی استان انتقال داده شدند.
سرهنگ حسینی اضافه کرد:‌ تاکنون دو فرد دستگیر شده به 19 فقره سرقت خودروهای نیسان در شهرستان های تهران، کرج و اراک اعتراف کرده اند و مشخص شد بیشتر خودروهای سرقت شده در یکی از استان های مرزی کشور فروخته شده اند.
رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی به ادامه تحقیقات پلیس در این پرونده خبر داد و گفت: با توجه به دامنه فعالیت مجرمانه این افراد، تحقیقات تکمیلی در این پرونده همچنان ادامه داشته و متهمان با قرار قانونی مناسب روانه زندان شده اند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f