خبرگزاری دانا/ سرهنگ محمدرضا روشندل فرمانده انتظامی شهرستان زرندیه در گفت‌وگویی دراین‌باره گفت: در پی اعلام گزارش‌هایی از شهروندان به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰، در خصوص تردد مشکوک چهار خانم در شهر زاویه برای اخذ وجوهات نقدی تحت عنوان یک موسسه خیریه، بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی افزود: با اعزام تیم‌های نامحسوس پلیس، این افراد که اهل و ساکن یکی دیگر از استان‌های هم‌جوار بودند، شناسایی و در حین جمع‌آوری کمک‌های نقدی دریکی از محله‌های شهر دستگیر شدند.
روشندل اضافه کرد: در استعلام‌های انجام‌شده و در انجام تحقیقات تکمیلی مشخص شد که این افراد بدون هرگونه مجوز قانونی، اقدام به جمع‌آوری و اخذ وجوهات نقدی از شهروندان می‌کنند و مقادیری وجه نقد نیز از شهروندان دریافت کرده‌اند.
وی در ادامه بیان کرد: با تکمیل تحقیقات پلیس، پرونده متهمان برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی ارسال و هریک با قرار وثیقه چهارصد میلیون ریالی روانه زندان شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان زرندیه خاطرنشان کرد: مؤسسات خیریه باید حتماً دارای شماره ثبت باشند و باید شهروندان مراقب باشند از اهدای کمک‌های خود به مؤسسات و اشخاص بدون هویت مشخص و رسمی خودداری کنند و حتماً از آنان مدارک شناسایی هویت درخواست کرده و در صورت مشاهده موارد مشکوک، موضوع را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس گزارش کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f