فارس/مساعدی اظهار داشت: با تغییر جهت باد به شمال غربی انتظار می رود از ظهر فردا بر سرعت وزش این جریانات افزوده و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه و جریانات شمال غربی با شدت بیشتری ادامه یابد بنابراین طی این مدت ضمن اینکه دمای هوا به طور محسوسی کاهش می یابد
پیام مساعدی با اشاره به بارندگی امروز استان بوشهر اظهار داشت: بیشترین بارش در استان در شهر بوشهر با 55 میلیمتر بوده و پس از آن دیلم با 45، گناوه با 37/7، خارگ با 32/1 و برازجان با 11/3 بیشترین بارش ها را در بین شهرهای استان داشته اند.
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر افزود: با تداوم فعالیت سامانه بارشی و نفوذ جبهه سرد، پیش بینی می شود امروز بارندگی ها به صورت رگباری همراه با رعد و برق های شدید و تندبادهای لحظه ای به تناوب در سطح استان تا بعدازظهر ادامه یابد همچنین ریزش تگرگ نیز در مناطق مستعد مورد انتظار است.
وی افزود: این سامانه بارش زا به تدریج از اواخر ساعات امروز از استان خارج می شود و سمت باد از جنوب به شمال تغییر پیدا می کند و از فردا با خروج تدریجی سامانه بارشی و استقرار توده هوای پرفشار بر جو استان، از تراکم ابرها در نیمه شمالی استان کاسته می شود و تنها در بخشهایی از نیمه جنوبی استان بارش پراکنده باران پیش بینی می شود.
مساعدی بیان داشت: همچنین با تغییر جهت باد به شمال غربی انتظار می رود از ظهر فردا بر سرعت وزش این جریانات افزوده و طی روزهای یکشنبه و دوشنبه و جریانات شمال غربی با شدت بیشتری ادامه یابد بنابراین طی این مدت ضمن اینکه دمای هوا به طور محسوسی کاهش می یابد، خلیج فارس مواج و متلاطم پیش بینی می شود.
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از کاهش دما در روزهای یکشنبه و دوشنبه خبر داد و اظهار داشت: دمای هوا در استان بین 3 تا 4 درجه سانتیگراد کاهش خواهد یافت.
وی افزود: جهت وزش باد غالباً شمال شرقی تا جنوب شرقی با سرعت 16 تا 40 کیلومتر در ساعت و در هنگام وزش تندباد بیش از 70 کیلومتر در ساعت است و از فردا بتدریج شمال غربی با سرعت 14 تا 38 کیلومتر در ساعت خواهد بود.
مساعدی اضافه کرد: ارتفاع موج دریا بین 90 تا 180 سانتیمتر و در هنگام وزش تندباد لحظه ای تا 270 سانتیمتر، صبح فردا(شنبه) بین 60 تا 120 سانتیمتر گاهی تا 150 سانتیمتر می رسد.
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا 01:10 دقیقه بامداد، جزر اول ساعت 09:57 ، مد دوم ساعت 17:43 و جزر دوم ساعت 21:08 خواهد بود.
وی از احتمال ورود سامانه برشی جدید به استان از اوسط هفته آینده خبر داد و گفت: بر اساس نقشه های هواشناسی احتمال تشکیل این سامانه بارشی در روز سه شنبه وجود دارد که بر اساس پیش بینی ها آسمان قسمتی تا نیمه ابری در نیمه شمالی استان گاهی تمام ابری همراه با رگبار باران، رعد و برق و وزش باد خواهد بود.فارس/
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22