ایسنا/ یک کارشناس بازار طلا از کاهش حدود 65 هزار تومانی قیمت هر گرم طلا در هفته گذشته خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا تا گرمی 330 هزار تومان هم پایین بیاید.
مجتبی فیروزی با اشاره به روند کاهشی قیمت طلا که از اوایل هفته گذشته آغاز شده، اظهار کرد: طی چند روز گذشته هر گرم طلا حدود 65 هزار تومان کاهش قیمت داشت و از گرمی 420 هزار تومان تا گرمی 355 هزار تومان پایین آمد.
وی با بیان این‌که این روند کاهشی احتمالا در این هفته نیز ادامه خواهد داشت، افزود: پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا تا گرمی حدود 330 هزار تومان هم پایین بیاید، اما این ادعا در حد احتمال است و همه چیز به قیمت دلار هم بستگی دارد.
این کارشناس دلیل کاهش قیمت طلا را نیز پایین آمدن قیمت دلار دانست.
فیروزی معتقد است، جو روانی ناشی از اعدام سلطان‌ سکه نیز بر کاهش قیمت طلا بی‌تاثیر نبوده است.
رئیس پیشین اتحادیه طلا و جواهر کرمانشاه ثبات قیمت طلا را صرفا وابسته به قیمت دلار اعلام کرد و افزود: اگر قیمت دلار ثابت شود، قیمت طلا نیز روی همین نرخ‌ها متوقف خواهد شد.
وی درباره وضعیت خرید و فروش طلا در بازار نیز یادآور شد: از زمان کاهش قیمت‌ها مقداری رونق به بازار برگشته و میزان فروش بیشتر شده است، به علاوه با شروع ماه ربیع‌الاول که عروسی‌ها زیاد می‌شود شاهد فروش بیشتر طلا هستیم.
به گفته این کارشناس، مردم هنوز طلاهایی که از قبل خریده بودند و در خانه دارند را برای فروش به بازار نیاورده‌اند، چون طلا را با قیمت زیاد خریده‌ند و اکنون با فروش آن ضرر می‌کنند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://instagram.com/ilam.online
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a