ایسنا/ علی خوان پایه افزود: با تلاش نیروهای راهداری راه ارتباطی ۱۰۰ روستای استان بازگشایی شد و باقی مانده راه های مسدود نیز امروز 27 آبان بازگشایی می شوند.
وی اظهار کرد: این روستاها عمدتاً در بخش‌های دیشموک و قلعه رئیسی، دهستان زیلایی و بخش‌هایی از شهرستان‌های چرام و لنده هستند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: 6000 کیلومتر راه ارتباطی در استان وجود دارد که از این رقم ۱۸۰۰ کیلومتر راه‌های چهار خطه، اصلی و فرعی و حدود ۴ هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی است.
خوان پایه تصریح کرد: حدود ۱۵۰۰کیلومتر از راه‌های روستایی خاکی است که بیشتر مشکلات جاده ای استان نیز مربوط به این راه‌هاست.
وی با اشاره به فعالیت ۲۰۰دستگاه ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک در حوزه راهداری ادامه داد: این ماشین آلات با مشارکت بخش خصوصی قبل از شهریور ماه به روز رسانی شدند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ذخیره سازی سوخت، شن و ماسه عنوان کرد: بیش از ۴۰۰هزار لیتر سوخت و ۱۵هزار تن شن و ماسه ذخیره سازی شد.
خوان پایه اضافه کرد: هم اکنون محور "سی سخت به پادنا "به علت بارش سنگین برف مسدود است و رانندگان باید از محور جایگزین "سی سخت- پاتاوه" به سمیرم استفاده کنند و محور "گچساران به پازنان و دیلم "هم که به علت تخریب یک دهنه پل مسدود شده بود با تلاش اداره راهداری شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران بازگشایی شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277