فارس/ مدیر آب و خاک و امور مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: سد پیله‌سحران با ظرفیت 5 میلیون متر مکعب آب آماده بهره‌برداری است.
کریم فکور در بازدید از مراحل پایانی عملیات سد پیله‌سحران با اعلام اینکه سد پیله‌سحران با ظرفیت 5 میلیون متر مکعب آماده بهره‌برداری است، اظهار کرد: این سد توان ذخیره 5 میلیون متر مکعب آب را دارد و حجم تنظیمی آن به 5/6 میلیون مترمکعب نیز می‌رسد.
وی افزود: سال گذشته در سد پیله سحران تا 2 میلیون مترمکعب آبگیری صورت گرفت و امسال نیز با پایان عملیات اجرایی 4 میلیون متر مکعب بر این میزان افزوده می‌شود که بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، قرار است این سد تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد .
مدیر آب و خاک و امور مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل ادامه داد: برای تکمیل این طرح، یک ایستگاه پمپاژ آب قدرتمند آب را به اراضی پایاب منتقل و یک و نیم میلیون مترمکعب آب به سد کمی‌آباد و رضی‌آباد پمپاژ خواهد کرد.
فکور اضافه کرد: اراضی پایاب این سد بیش از 3 هزار هکتار است که تماما به سیستم ‌های نوین آبیاری مجهز خواهند شد و با اصل بهره‌وری از آب مصرفی، بیشترین میزان محصول در واحد سطح تولید خواهد شد.
وی ابراز امیدواری کرد که اجرای اینگونه عملیات اجرایی و گسترش سدهای ذخیره آب، ضمن ایجاد اشتغال و تولید، باعث مهاجرت معکوس روستائیان از شهرها به روستاها و رونق تولید در منطقه شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253