فارس/ ظهر امروز همایش صرفه جویی در مصرف آب با مشارکت آبفا دوگنبدان و آموزش و پرورش گچساران برگزار شد.
در حاشیه برگزاری همایش آب که در دبستان دخترانه امامت گچساران با حضور برخی از مسوولان شهرستانی برگزار شد، عبدالرحیم رحیمی با بیان اینکه در طول یک هفته حداقل در یک مدرسه حضور یافته و در مراسم صبحگاهی آنها شرکت می‌کنم، اظهار کرد: آنقدر این کار را تکرار می‌کنم که گاها برخی مدارس را در طول سال تحصیلی بیش از دو بار سرکشی کرده‌ام.
وی افزود: اما امروز به خود انتقاد دارم که برای همایش آب در این مدرسه شرکت کرده ام که با وضعیت اسفناک این مدرسه روبرو شدم.
رحیمی با بیان اینکه وظیفه آموزش و پرورش و مسوولان آن اداره است که از مدارس بازرسی داشته باشند و گزارشات را به فرمانداری ارائه دهند، عنوان کرد: چرا مسوولان آموزش و پرورش تا این لحظه گزارشی از وضعیت این مدرسه به من ارائه نداده اند.
فرماندار گچساران با بیان اینکه برخی از مدیران بیش از سه بار برای کمک به تجهیزات مدرسه خود به فرمانداری مراجعه داشته اند؛ افزود: چرا در این ۶ سال که من فرماندار هستم گزارشی از وضعیت این مدرسه حضوری و با تلفنی به من اطلاع رسانی نشده است.
رحیمی ادامه داد: امسال اعتباری به مبلغ ۱۴ میلیارد تومان برای نوسازی و تجهیز مدارس این شهرستان اختصاص داده شده است.
وی گفت: لیست مدارسی که نیاز به نوسازی و تجهیز دارند ارائه شده اما نامی از این مدرسه به میان نیامده است.
رحیمی با بیان اینکه چه جریانی بوده که نامی از این مدرسه تاکنون به میان نیامده است؛ عنوان کرد: روز اول که من به عنوان فرماندار گچساران منصوب شدم اعتبارات نوسازی و تجهیز مدارس گچساران ۷۰۰ میلیون تومان بود که با پیگیری های نماینده این مبلغ امسال به ۱۴ میلیارد تومان رسیده است.
بالاترین مقام اجرایی شهرستان گچساران تصریح کرد: با پیگیری‌های نماینده گچساران و باشت مبلغ 25 میلیارد ریال برای تجهیزات مدارس گچساران و باشت تخصیص داده شد.
وی با بیان اینکه امروز من باید از مصرف آب در جمع شما سخن بگویم، گفت: متاسفانه با مشاهده وضعیت این مدرسه دیگر سخنی از صرفه جویی آب به میان نمی آید.
رحیمی با اشاره به اینکه یک بار می گویم اعتبار و پول نیست، حالا که هم پول و اعتبار است چرا کار نمی کنید، ابراز کرد: خود نیز 29 سال سابقه معلمی دارم.
وی عنوان کرد: یک ریال از اعتبارات نوسازی پرداخت نمی شود تا زمانی که وضعیت مدارس گچساران در اولویت بندی قرار گیرند.
رحیمی خاطرنشان کرد: برای نوسازی و تجهیز این مدرسه هر اعتباری که نیاز باشد شخصا خود تامین خواهم کرد.
410 دانش آموز دختر و پسر دبستانی در این مدرسه مشغول به تحصیل هستند.
گفتنی است این دبستان دارای 12 کلاس درس است که با کمبود میز و صندلی، وسایل گرمایشی و سرمایشی، پرژکتور و دیگر امکانات آموزشی است.
لازم به ذکر است، دهمین جشنواره نخستین واژه آب نجات آب مساوی نجات زندگی با حضور مسوولان شهرستانی در دبستان دخترانه امامت گچساران برگزار شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277