همدان پیام/بحث میوه و تره‌بار باید از لحاظ حاکمیتی در وزارتخانه حل و فصل شود و با آمار تولید مصرف سرانه خانوار کشور بحث تولیدات میوه و تره‌بار را مدیریت کنیم.
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار همدان با بیان اینکه به علت کمبود تولید و توزیع برخی از محصولات، شاهد افزایش قیمت آنها هستیم، افزود: برخی از میوه‌ها با ورود به فصل سرما و با کاهش تولید مزرعه‌ای تولیدشان کاهش یافته و میوه‌های گلخانه‌ای نیز به علت صادراتی بودن آنها به صورت کم در بازار عرضه می‌شوند.
علیرضا شمس در گفت‌و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه امیدواریم در آینده با عرضه بیشتر قیمت‌ها تعدیل یابد، قیمت برخی از میوه‌های پرمصرف را اینگونه اعلام کرد: پرتقال شمال درجه یک با کاهش مواجه بوده و با قیمت 2500 تا 3000 تومان به فروش می‌رسد. سیب درجه یک تا 10 هزار تومان، خیار 6 هزار تومان، گوجه‌فرنگی 5000 تا 6000 تومان، کیوی 6500 تومان، انار 3000 تا 8000 تومان و خرمالو 8000 تومان به فروش می‌رسد.رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار همدان با تأکید بر اینکه گرانفروشی نداریم، بیان کرد: تحولات اقتصادی نه تنها تأثیری در زندگی قشر میوه‌فروش نداشته بلکه سفره آنها نیز کوچکتر شده است. شمس با بیان اینکه این واقعیت را باید بپذیریم که ارزش پول ملی ما بسیار کاهش یافته است، گفت: شرایط اقتصادی امروز را باید مسئولان اقتصادی کشور پاسخ دهند که چه اقدامی برای وضعیت موجود کردند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
http://sapp.ir/Hamedan.Online
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e