ایسنا/ رئیس اتحادیه کامیونداران البرز از ساماندهی یدک‌کش‌ها و جرثقیل‌های جاده چالوس زیر نظر این اتحادیه خبر داد و گفت: نرخ‌گذاری خدمات جرثقیل‌ها براساس مسافت، نوع جاده و سود متعلق به راننده تعیین خواهد شد.
ناصر کاویانی در خصوص مهلت 20 روزه دادستانی کرج برای ساماندهی یدک‌کش‌های جاده چالوس گفت: طبق جلسه‌ای که با حضور معاون دادستان داشته‌ایم تصمیم بر این شده که تمامی یدک کش‌ها و جرثقیل‌های موجود برای خدمات رسانی به شهروندان تحت پوشش اتحادیه کامیونداران استان باشند.
وی در ادامه افزود: از ابتدا یدک کش‌ها و جرثقیل‌ها جزئی از اتحادیه کامیونداران بودند اما در مقاطعی برخی از شرکت‌های خصوصی این قانون را نقض کرده و با وزارت راه قراردادهایی را منعقد کردند و باعث ایجاد تفاوت در نرخ و برخی مشکلات در این زمینه شدند.
رئیس اتحادیه کامیونداران ادامه داد: در این میان مردم با متقبل شدن هزینه‌های گزاف متضررترین افراد در این بخش شده‌اند.
کاویانی در ادامه گفت: با این تصمیم از این پس مسئولیت این بخش از وزارت راه به وزارت صنعت، معدن و تجارت منتقل می‌شود و پلیس راه هم با این وزارتخانه تعامل خواهد داشت تا بهترین خدمات را به مردم برسانیم.
وی از تعیین نرخ مشخص و مصوب برای این جابه‌جایی‌ها و هزینه‌هایی که مشتریان باید پرداخت کنند خبر داد و گفت: مسئله نرخ‌گذاری به طور کامل حل شده و از این به بعد اتحادیه وظیفه نرخ گذاری را بر عهده دارد.
رئیس اتحادیه کامیونداران در خصوص چگونگی قیمت پاسخ داد: نرخ خدمات ارائه شده را اتحادیه بر اساس نرخ کارشناسی شده و مورد تایید کارشناس تعیین می‌کندکه البته چند شاخص مهم در چگونگی قیمت‌گذاری‌ها تاثیر دارد.
وی در پایان در خصوص شاخص‌های تاثیرگذار بر قیمت نهایی خدمات حمل و نقل گفت: برخی موارد مانند تفاوت نوع جاده‌ها از تخت (کفی) با کوهستانی در قیمت متفاوت هستند این موارد به علاوه هزینه انتقال از مبدا به مقصد و سودی که متعلق به راننده است مجموع نرخ را تعیین می‌کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af