باشگاه خبرنگاران/مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از آغاز مرمت خانه صمد خانی و عمارت موسی خانی شهربابک خبر داد.
غلامرضا فرخی" مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه خانه صمد خانی و عمارت موسی خانی از بنا‌های تاریخی و شاخص شهرستان شهربابک در حال مرمت است، گفت: عمارت موسی خانی به دوره قاجاریه باز می‌گردد و هم اکنون مرمت گچ بری‌های حیاط مرکزی و کاهگل جداره‌های ضلع غربی این بنا در حال انجام است.
وی اظهار کرد: آجر فرش پشت بام این بنای تاریخی نیز در سال گذشته مرمت شده است.
فرخی در ادامه به مرمت سقف‌ها و اندود پشت بام خانه صمد خانی شهربابک اشاره و تصریح کرد: استحکام بخشی و مرمت جداره‌های قسمت‌هایی از این اثر ثبت ملی نیز در سال گذشته انجام گرفته است
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در ادامه از راه اندازی ۲۰ اقامتگاه بوم گردی در شهرستان شهربابک خبر داد و تاکید کرد: از این تعداد ۶ اقامتگاه در روستای میمند راه اندازی شده که مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است.
وی در پایان اظهار کرد: شهرستان شهربابک دارای جاذبه‌های تاریخی و گردشگری شاخصی از قبیل؛ غار ایوب، روستای دستکند میمند، عمارت موسی خانی، دشت ریواس و دریاچه مخرگه است که هر ساله گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می‌کند.باشگاه خبرنگاران/
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00