ایرنا/ الیاس تاج الدینی روز چهارشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: اجرای طرح‌های تحقیقاتی و پژوهشی مورد نیاز صنعت گیاهان دارویی در استان از جمله بندهای این تفاهم‌نامه است.
وی یادآور شد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی، کشت، تولید و شناسایی و همچنین فرآوری گیاهان دارویی در کهگیلویه و بویراحمد نیز در دستور کار قرار گرفته است.
تاج الدینی تصریح کرد: برگزاری همایش‌های مشترک منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی و ارائه الگوی کشت از دیگر بندهای این تفاهم نامه با شرکت دارویی هری فامرد است.
وجود بیش از 2 هزار و 100 گونه گیاه دارویی و خوراکی در جای‌جای کهگیلویه و بویراحمد، یکی از ارزشمندترین گنجینه‌های ناشناخته در این استان بشمار می‌رود.
در این استان که کمتر از یک درصد مساحت ایران را دارد و پوشیده از انبوه جنگل‌های بلوط به اندازه 60 کشور دنیا در آن گیاه دارویی می‌روید.
ایران و برخی استان‌ها از جمله کهگیلویه و بویراحمد سابقه طولانی در زمینه استفاده از گیاهان دارویی دارد که لازم است فرآورده‌های این صنعت تا حدودی کنترل پذیر و دارای امنیت و کارایی مناسب باشد.
کهگیلویه و بویراحمد با توجه به موقعیت اکولوژیکی و توپوگرافی خاص خود دارای پوشش گیاهی، جانوری و منابع حیاتی متنوعی است به گونه‌ای که افزون بر 40 درصد گونه‌های گیاهی و دارویی کشور را در خود جای داده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277