تسنیم/ یوسف عبدی در گفت‌وگویی اظهار داشت: نرخ اجاره مسکن در استان قزوین را نسبت عرضه و تقاضا تعیین می‌کند و هیچ قانونی در این زمینه تصویب نشده است و نظارتی نیز وجود ندارد چرا که شامل اقلام تعزیراتی نمی‌شود.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان قزوین افزود: با اینکه به گفته مسئولان 4000 واحد مسکن خالی در استان قزوین وجود دارد که بدون متقاضی است و بخش عمده آن مربوط به مسکن مهر می‌شود ولی باز هم مسکن مناسب برای مردم کم است.
عبدی تصریح کرد: با توجه به جانمایی اشتباه و نامناسب مسکن مهر و عدم امکانات مناسب و زیرساخت‌ها در مهرگان قزوین، شاهد سرازیر شدن سیل مردم این منطقه به شهر قزوین هستیم که همین امر نیز نرخ اجاره مسکن را تشدید می‌کند.
وی بیان کرد: بسیاری از واحد‌های مسکونی خالی هم که در قزوین وجود دارد توسط بساز و بفروش‌ها ساخته شده که قصد اجاره دادن آن را ندارند.
رئیس اتحادیه املاک قزوین تأکید کرد: باید مسکن مناسب و به تعداد لازم برای مردم ساخته و در اختیار آنها گذاشته شود تا این مشکل تا حدودی برطرف شود.
عبدی اظهار داشت: برای تعزیراتی کردن بحث اجاره مسکن در قزوین اقداماتی انجام شده و برنامه‌ریزی‌هایی برای آن نیز شده است که با انجام منطقه‌بندی، مساحت واحد مسکونی، محله، امکانات و تعداد طبقات این واحدها بتوانیم نرخ اجاره مسکن را تعیین و کنترل کنیم.
وی با بیان اینکه می‌توان با این اقدامات کنترل لازم بر اجاره مسکن را داشت عنوان کرد: با انجام این کار اگر صاحب‌خانه‌ای بیش از حد مجاز کرایه دریافت کرد شامل تعزیرات و جریمه می‌شود.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک قزوین گفت: در این زمینه با مدیرکل تعزیرات استان صحبت کردیم ولی متاسفانه مورد قبول واقع نشد و گفتند که در این حوزه قانونی تصویب نشده است.
عبدی تصریح کرد: این برنامه‌ می‌تواند در قالب طرح پیشنهادی به شورای شهر ارائه شده و این قانون در قزوین تصویب شود و اتحادیه املاک نیز تمام تلاش خود را در این زمینه خواهد کرد تا بازار مسکن به ثباتی معقول برسد.
به گفته مسئولان استان قزوین بیش از 4000 واحد مسکونی فقط در شهر قزوین خالی از سکنه است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9