جماران/ حمید فخرانی روز یکشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: سه نفر شکارچی غیر مجاز که در ارتفاعات بین روستای بلغان و روستای هشت مرخ اقدام به شکار یک راس گراز و دو قطعه کبک نموده بودند پس از مشاهده خودوری محیط زیست با یک دستگاه پاترول اقدام فرار و پرتاب کردن قطعات لاشه گراز از داخل خودرو کردند.
وی گفت: این افراد پس از تعقیب و گریز در ارتفاعات روستای بلقان علیا از خودور پیاده اقدام به فرار کردند که پس از شناسایی مالک خودرو 2 نفر از شکارچیان دستگیر و به همراه خودوری توقیفی به پاسگاه انتظامی روستای گلیان هدایت شدند.
فخرانی افزود: از شکارچیان تعداد 4 دست و پای گراز، 2 قطعه کبک، یک اسلحه تک لول جوازدار، چهار عدد فشنگ ساچمه زنی و سایر ادوات شکار و صید کشف شد و متخلفان پس از تنظم صورت جلسات مربوطه برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.
شهرستان شیروان با 3789 کیلومترمربع که از شمال به کشور ترکمنستان، از جنوب به شهرستان اسفراین، از شرق به شهرستان فاروج و از غرب به بجنورد محدود می‌شود، دارای منطقه حفاظت شده گلیل و سرانی هم مرز با کشور ترکمنستان است.
این منطقه از متنوع ترین زیستگاه های گونه های وحشی ایران و یکی از مهم ترین ذخیره گاه زیستی و جانوری کشور محسوب می شود.
منطقه گلیل و سرانی در شمال شهرستان شیروان واقع شده و حیات وحش شاخصی چون قوچ اوریال ،پلنگ ایرانی، کل و پرندگانی مانند هما، کرکس، عقاب طلایی، کبک دری و ... در آن زیست می کنند.
این شهرستان دارای مناطق بکر طبیعی نظیر زوارم و گلیان، شیرکوه، منطقه حفاظت شده گلول و سرانی، ییلاقات گیل‌نامانلو، بوانلو و نیز چپانلو است که محل سکونت انواع پرندگان است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45