جماران/ مازیار غلامی روز یکشنبه در گفت وگویی بیان داشت: نقشه های هواشناسی نشان دهنده نفوذ تدریجی توده هوای سرد و بارشی از فردا به منطقه است و با توجه به تقویت این موج هوای ناپایدار، طی دوشنبه عصر و شب و نیز سه شنبه، بارندگی و وزش باد در بعضی نقاط بویژه نواحی مرکزی و غربی استان پیش بینی شده و آبگرفتگی و بالاآمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها دور از انتظار نیست.
وی ادامه داد: طی این مدت کاهش چهار تا هشت درجه ای دما در استان مورد انتظار است و بارش برف در ارتفاعات بالاتر از یک هزار و 500 متر ، پیش بینی می شود.
وی توصیه کرد که از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری و بخش های مختلف کشاورزی نظیر دامداری ها ، پرورش دهندگان ماهی، گلخانه داران، باغداران و ... تمهیدات لازم را بیاندیشند.
غلامی از رانندگانی که قصد تردد از محورهای کوهستانی و گردنه های برف گیر را دارند نیز خواست زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانه به همراه داشته باشند.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان آسمان امروز را کمی ابری تا نیمه ابری، طی عصر و شب افزایش ابر، بعضی نقاط بارندگی خفیف عنوان و برای فردا نیز آسمان استان را نیمه ابری تا ابری، بعضی ساعت ها بارندگی و وزش باد بویژه عصر و شب پاره ای نقاط شدید پیش بینی کرد.
وی بیشینه دمای استان طی شبانه روز گذشته را با 16 درجه مربوط به منجیل و کمینه دمای فردا را با چهار درجه مربوط به دیلمان و جیرنده ذکر کرد.
غلامی گفت: بیشینه دمای امروز رشت 15 درجه و کمینه دمای فردای مرکز استان گیلان نیز 10 درجه خواهد بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0