تسنیم/ مهرداد یزدی مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان گلستان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: جشنواره فروش و جشن بزرگ یلدا و نخستین نمایشگاه حفظ سنت های ملی(یلدای ایرانی) سوغات و هدایا در محل دائمی شرکت نمایشگاه های بین المللی استان گلستان در گرگان برپا می‌شود.
وی افزود: این جشنواره مردمی با هدف آشنایی هر چه بیشتر بازدیدکنندگان با آیین‌های سنتی و باستانی این منطقه تا زمان بلندترین شب سال در گرگان برپا می‌شود.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان گلستان تصریح کرد: این نمایشگاه در 40 غرفه در فضایی به مساحت 1500 مترمربع، در زمینه فعالیت صنایع دستی، آجیل و خشکبار، سوغات و هدایا و ملزومات سفره یلدا و غیره همراه با موسیقی سنتی و زنده، که سنت‌ها و آداب رسوم شب یلدا را معرفی می کند در معرض دید علاقمندان و همشهریان قرار می‌گیرد.
یزدی گفت: جشنواره فروش و جشن بزرگ یلدا و نخستین نمایشگاه حفظ سنت‌های ملی(یلدای ایرانی) سوغات و هدایا از روز دوشنبه 26 تا روز جمعه 30 آذر ماه از ساعت 16 الی 22 در محل دائمی شرکت نمایشگاه های بین المللی استان گلستان واقع در کیلومتر 5 بزرگراه گرگان، آق قلا پذیرای مردم استان است.
وی با بیان اینکه این جشنواره با هدف آشنایی هر چه بیشترمردم با آئین‌های سنتی بلندترین شب سال برگزار می‌شود از علاقه‌مندان خواست از برنامه‌های پیش بینی شده در آن بازدید کنند.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان گلستان گفت: ارائه کالاهای مرتبط با آیین شب یلدا و محصولات زمستانه و مورد نیاز شهروندان در شب یلدا، ارتباط مستقیم بین تولیدکننده و مصرف‌کننده، ایجاد فضاهای رقابتی به منظور افزایش تنوع انتخاب و دسترسی بهتر به کالاهای مورد نیاز‌ از دیگر اهداف برپایی این جشنواره است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید:
آخرین خبر در سروش
http://sapp.ir/akharinkhabar
آخرین خبر در ایتا
https://eitaa.com/joinchat/88211456C878f9966e5
آخرین خبر در بله
https://bale.ai/invite/#/join/MTIwZmMyZT
آخرین خبر در گپ
https://gap.im/akharinkhabar