فارس/ سیامک جعفری، رئیس اتحادیه قنادان اهواز بعد از ظهر امروز با بیان اینکه قیمت آجیل و شیرینی به دلیل نوسانات پس از بالا رفتن نرخ ارز گران شده است، اظهار کرد: قیمت شیرینیِ تر نسبت به سال گذشته 20 تا 30 درصد افزایش یافته است. البته در روزهای گذشته به دلیل شب یلدا قیمت تخم مرغ، آرد و شکر افزایش یافته اما از شیرینی فروشان خواستیم که قیمت‌های خود را افزایش ندهند.
وی افزود: اما درباره آجیل باید بدانیم که قیمت آن به صورت مستقیم تحت تأثیر بازارهای خارجی است چون هم با ارز وارد کشور می‌شود و با ارز هم صادر می‌شود. برای مثال قیمت یک کیلو پسته در بازار عراق در حدود 45 دلار است به همین دلیل قیمت آن در بازار داخلی هم افزایش پیدا می‌کند.
رئیس اتحادیه قنادان اهواز بیان کرد: قیمت آجیل در بازارهای داخلی با یک جهش زیاد مواجه شده و حدوداً 3 برابر افزایش یافت ولی به صورت پیامکی و تلفنی از آجیل فروشان خواستیم که سود خود را کاهش دهند تا خاطره‌ بدی در ذهن مردم ایجاد نشود و خوشبختانه همه آنها هم این موضوع را پذیرفتند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335