ایسنا/ جلال پوران‌فرد در گفت‌وگویی افزود: طی 9 ماهه سال جاری 185 مسمومیت ناشی از گاز مونوکسیدکربن در این استان داشته‌ایم.
وی از افزایش 14 درصدی آمار مسمومیت با مونوکسیدکربن استان در 9 ماه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: در 9 ماهه سال گذشته 159 نفر در این استان بر اثر استنشاق گاز مونوکسیدکربن مسموم شده بودند.
مدیرحوادث دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: یک سیستم تهویه هوا در محیط می‌تواند خطر مسمومیت را کاهش دهد و با بررسی دائم از وسایل گرمایشی، همیشه از سلامت و استاندارد بودن دستگاه‌های گرمازا اطمینان حاصل کنید.
یک فوت ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در کهگیلویه و بویراحمد
کامروز امینی، مدیرکل پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، از مسمومیت یک نفر با گاز مونوکسیدکربن طی 9 ماهه سالجاری در این استان خبر داد.
وی افزود: طی 9 سالجاری یک مورد فوت در اثر مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در ادارات پزشکی قانونی استان ثبت شده است که این یک مورد مرد بوده است.
امینی بیان کرد: در مدت مشابه سال گذشته نیز یک مورد فوت ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در استان ثبت شده است.
مدیرکل پزشکی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: بر اساس سالنامه آماری سال 95 سازمان پزشکی قانونی کشور، استان کهگیلویه و بویراحمد در رتبه دهم میزان متوفیات ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن بر حسب هر 100هزار نفر جمعیت قرار گرفته است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در سروش :
http://sapp.ir/yasuj.online
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158924800C1f20897277