باشگاه خبرنگاران/رئیس کلوپ سافاری استان اصفهان گفت: ۲ گردشگر سوئیسی که با یک دستگاه خودروی کمپر خارجی در کویر گرفتار شده بودند توسط راهنمایان محلی شهرستان آران و بیدگل پس از ۳ روز گرفتاری نجات یافتند.
حسین انصاری فرد اظهار داشت: با برقراری تماس شامگاه چهارشنبه از طرف خودرو‌های عبوری گردشگران مبنی بر گرفتار شدن ۲ گردشگر سوئیسی با یک دستگاه خودروی کمپر در باتلاق‌های کویر مرنجاب و درخواست امدادرسانی آنان بلافاصله تیم‌های امداد و نجات کلوپ سافاری استان اصفهان به کویر مرنجاب این شهرستان اعزام شدند.
رئیس کلوپ سافاری استان اصفهان گفت: با مشخص شدن موقعیت دقیق افراد گرفتار شده در کویر و با توجه به صعب العبور بودن قسمتی از مسیر، نیرو‌های کلوپ سافاری با کمک ۵ دستگاه خودرو کمک دار محلی، خودرو گرفتار در باتلاق را به مسیر جاده اصلی هدایت کردند و گردشگران خارجی به سفر خود ادامه دادند.
وی همچنین از حادثه مشابهی برای ۲ گردشگر هلندی که چند روز پیش گرفتار در باتلاق نمک شده بودند خبر داد و گفت: در آن حادثه نیز دو گردشگر خارجی پس از ساعت‌ها سرگردانی توسط کلوپ سافاری نجات پیدا کردند.
انصاری فرد با توصیه به گردشگران و خصوصا گردشگران خارجی برای بازدید از کویر مرنجاب گفت: به دلیل گستردگی کویر، گردشگران بدون همراه داشتن راهنمای محلی که اشراف کامل به این منطقه دارند از سفر به کویر خودداری کنند.
گفتنی است: منطقه نمونه گردشگری مرنجاب در شمال شهرستان آران و بیدگل جزو بکرترین و زیباترین کویر‌های کشور است که از شمال به دریاچه نمک، از غرب به کویر مسیله، دریاچه حوض سلطان و حوض مره و از شرق به پارک ملی کویر منتهی می‌شود.
مرنجاب با برخورداری از ظرفیت فعالیت‌هایی مانند کویرنوردی، آفرود، موتورسواری، سافاری، شترسواری و اسکی روی شن و ماسه، سالانه میزبان ده‌ها هزار نفر گردشگر داخلی و خارجی است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18