باشگاه خبرنگاران/ مسئول بانک ذخیره بند ناف خون درمانگاه جهاد دانشگاهی شیراز گفت: ذخیره خون بند ناف در بانک خون جان بسیاری از بیماران مبتلا به امراض مختلف را درمان می‌کند.
شلیلی گفت: ذخیره خون بند ناف و استفاده از سلول‌های بنیادی در درمان ۷۰ نوع بیماری قابل استفاده است که مهمترین آنها تالاسمی ماژور، سرطان خون و بیماری فلج مغزی یا سی پی است.
وی افزود: هم اکنون بیش از ۱۰ هزار نمونه خون بند ناف در بانک خون فارس ذخیره شده است.
مسئول بانک ذخیره بند ناف خون درمانگاه جهاد دانشگاهی شیراز افزود: استفاده از سلول‌های بنیادی در بیماران مبتلا به فلج مغزی ۳۰ تا ۴۰ درصد بهبود را نشان می‌دهد
شلیلی با اشاره به این که هزینه اولیه برای ذخیره سازی خون بند ناف ۳ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان بوده و سالیانه ۱۴۰ هزار تومان شارژ باید انجام شود،که به علت افزایش قیمت دلار این قیمت‌ها ۶۰۰ هزار تومان نسبت به پارسال افزایش پیدا کرده است، افزود: خانم‌هایی که در ماه نهم بارداری هستند می‌توانند با مراجعه به سایت rsct.ir و یا تماس با شماره -۳۲۳۴۴۶۷۲ برای ذخیره سازی خون بند ناف نوزاد خود ثبت نام کنند.
وی گفت: مرکزی در جهاد دانشگاهی شیراز و دو مرکز در لارستان و کازرون آماده پذیرش متقاضیان هستند و سال آینده هم دو مرکز دیگر در داراب و جهرم بازگشایی خواهد شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online
آخرین خبر فارس در سروش :
http://sapp.ir/Fars.Online
آخرین خبر فارس در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154992640C628a247913