تسنیم/شهرداری ایلام در اجرای وصول مطالبات خود از ادارات و ارگان‌ها و نهادهای مالی و بانکی استان ایلام ساختمان بانک صادرات شعبه«سعدی» ایلام‌ را پلمب و در جلوی درب آن بلوک‌های سیمانی بزرگی برای جلوگیری از رفت‌‌ و‌ آمد مردم و کارکنان این بانک گذاشته شد.
اما نکته جالب در این ارتباط بی‌توجهی بانک صادرات شعبه«سعدی»‌‌است، طوری‌که مدیر این شعبه اقدام به جابه‌جایی بلوک‌های سیمانی‌کرد و به صورت غیرقانونی اقدام به رفع پلمب کرده است که این اقدام غیرقانونی سبب احضار وی به مراجع قضایی شده است.
طالب صادقیان اظهار داشت: بانک صادرات 22 میلیارد ریال به شهرداری ایلام بدهی دارد و به همین علت ساختمان بانک صادرات در ایلام پلمب شده است.
شهردار ایلام گفت: پروژه‌های فراوانی در ایلام در دست اجر‌ است و پروژه‌های جدید نیز در حال کلنگ‌زنی است و شهرداری نیازمند اعتبارات مالی برای پروژ‌ه‌های خود است و در این جهت بیش از 64 میلیارد تومان از ادارات استان طلب دارد و برای وصول این مبلغ چاره‌ای جز برخورد برای وصول مطالبات خود ندارد.
وی به ادارات بدهکار به شهرداری توصیه کرد: نسبت به بدهی خود اقدام کنند و در غیر این صورت منتظر پلمب ساختمان خود باشند.
صادقیان با تاکید بر این نکته که طلب شهرداری طلب مردم است یادآورشد: درآمد شهرداری از پرداخت عوارض و مالیات مردم تامین می‌شود و شایسته نیست برخی ادرات برای پرداخت حق و حقوق مردم برای نگهداری شهر با مماشات برخورد کنند.
اقدام شهرداری ایلام در پلمب بانک صادرات شعبه«سعدی» ایلام بدعهدی است
سرپرستی بانک صادرات در استان ایلام نیز با صدور اطلاعیه‌ای از پلمب بانک صادرات شعبه«سعدی» ایلام به عنوان بد عهدی شهرداری ایلام یاد کرد.
این بانک در ادامه با بیان این‌که در جلسه مشترک بین بانک صادرات و شهرداری ایلام در استانداری ایلام مقرر شده بود درباره اعمال موضوع ماده 100 تا ششم بهمن ماه جمع بندی شود آورده است: اقدام شهرداری ایلام نقص توافق حاصله بوده است.
اقدام به رفع پلمب و احضار به مراجع قضایی
بانک صادرات شعبه سعدی ایلام با اقدام به فک پلمب انجام شده توسط مرجع قضایی احضار و تاکنون از نتیجه برخورد مقام قضایی گزارشی در دست نیست اما آن‌چه عیان است، مستند ماده 543قانون مجارات اسلامی «هر‌گاه محلی یا چیزی برحسب امر مقامات صالح رسمی مهر یا پلمپ شده باشد و کسی عالما و عامدا آن‌ها را بشکند یا محو نماید یا عملی مرتکب شود که در حکم محو یا شکستن پلمپ تلقی شود مرتکب به حبس از سه ماه تا دو سال محکوم خواهد شد، در صورتی که مستحفظ آن مرتکب شده باشد به حبس از یک تا دو سال محکوم می‌شود و اگر ارتکاب به واسطه اهمال مستحفظ واقع شود مجازات مستحفظ یک تا شش ماه یا حداکثر (74) ضربه شلاق خواهد بود» که تشخیص تطبیق این ماده با عمل اقدام بهرفع پلمب بانک صادرات شعبه «سعدی» با مقام محترم قضایی است و استناد این گزارش را نمی‌توان به موضوع مرتبط کرد.
اقدام خارج از عرف اداری مدیرکل دفتر استانداری ایلام
اما در شامگاه دوشنبه مدیرکل دفتر فنی استانداری به تاریخ 97/11/1 «روز پلمب شعبه» در اقدامی عجولانه و خارج از عرف اداری و به علت عدم اطلاع از قطعیت رای صادره از کمیسیون ماده 100 در مرحله بدوی ، تجدیدنظر و حتی مرحله آخر دادرسی یعنی کمیسیون ماده 77 که به ندرت پرونده‌های ماده 100 در آنجا فرجام خواهی می‌شوند نامه‌ای با این عنوان « تا رفع ابهامات و تا تاریخ 97/11/6 و صدور ابلاغ قانونی رای کمیسیون ماده 100 از هر گونه انسداد خودداری شود » را به شهرداری ایلام ارسال می‌کند، در حالی پلمب انجام شده است.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a

نسخه جديد
آگهی