پایگاه اطلاع رسانی سفیر افلاک/مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان با بیان اینکه امکان ایجاد جاده در محل رانش زمین در الیگودرز نیست و باید مسیر جدید ایجاد شود گفت: با توجه به اینکه احتمال طغیان سد وجود دارد به روستائیانی که درخطر هستند اعلام آماده‌باش شده که در صورت رخ‌دادن حادثه در روستاها نمانند.
غلامرضا آقا میرزایی اظهار داشت: با توجه به رانش زمین که در شهرستان الیگودرز رخ داده در حال حاضر اقدامات راهگشایی در دست انجام است و راهداری تجهیز کارگاه برای راه شکافی کرده است.
وی با اشاره به استقرار نیروهای امداد و نجات در محل مورد نظر عنوان کرد: مجموعه امداد و نجات استان در منطقه مستقر هستند و تیم‌های امدادی را چهار تا پنج برابر افزایش داده‌ایم.
استقرار تیم‌های امداد و نجات در جاده زز و ماهرو
مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان با بیان اینکه دستگاه‌های مرتبط استان موظف اند تا پایان وقت امروز برآورد خسارت کرده و به ما ارائه دهند و استاندار لرستان نیز پیگیر موضوع از برنامه‌وبودجه کشور است عنوان کرد: با توجه به صعب‌العبور بودن منطقه نمی‌توانیم ماشین‌آلات را مستقر کنیم و راهگشایی این مسیر کاری بسیار دشوار و زمان‌بر است.
وی خاطرنشان کرد: وضعیت جغرافیایی منطقه به شکلی است که کار کردن در این مسیر بسیار سخت بوده، در گردنه گله با دوش برف 2.5 متر است و دمای هوا به‌شدت پایین است با این وجود راه الیگودرز به زز و ماهرو به‌آسانی باز نمی‌شود و نمی‌توانیم زمان بازگشایی را اعلام کنیم.
کاهش شدید دمای هوا و یخبندان
آقا میرزایی با اشاره به انسداد راه ارتباطی 147 روستا با جمعیت 21 هزار نفر افزود: تردد 147 روستا از مسیر الیگودرز به سمت سپیددشت انجام می‌شود؛ در روستاهای پایین‌دست و پرورش ماهی در این منطقه نیروهای امداد و نجات در آماده‌باش کامل قرار دارند تا اگر طغیان سد صورت گیرد کسی در روستا نماند، همچنین شیلات موظف شده ماهی‌های قابل‌فروش را زودتر به فروش برساند تا پرورش ماهی‌ها خالی بماند
وی با بیان اینکه در مسیری که تخریب‌شده امکان ایجاد جاده نیست و باید مسیر جدید ایجاد شود گفت: با توجه به اینکه احتمال طغیان سد وجود دارد به روستائیانی که درخطر هستند اعلام آماده‌باش شده که در صورت رخ‌داده حادثه در روستاها نمانند.
خطر طغیان سد و به زیر آب رفتن روستاها
مدیرکل مدیریت بحران استان لرستان اظهار داشت: برخی روستائیان تاکنون وسایل خود را به روستاهای دیگر انتقال داده‌اند ولی تاکنون تخلیه روستاها را انجام نداده‌ایم ولی اعلام آماده باش شده تا در صورت رخ داده حادثه تلفات جانی نداشته باشیم.
وی با بیان اینکه در صورت نیاز از استان‌های هم‌جوار در راستای راهگشایی کمک می‌گیریم عنوان کرد: بدترین حالتی که تاکنون با آن مواجه شده‌ام رانش در مسیر زز و ماهرو بوده و ایجاد راه در این مسیر برفی و صعب العبور بسیار سخت است.
بازگشایی دشوار مسیر
آقا میرزایی تصریح کرد: کمک‌های اولیه به خانواده‌های روستایی صورت گرفته و در راستای انجام کارهای اداری که دارند نیز هماهنگی‌های لازم انجام‌شده تا در همان بخش بتوانند کارهای خود را انجام دهند و چون تردد در مسیر الیگودرز به خرم‌آباد بیشتر شده تعداد اکیپ‌ها را در این مسیر افزایش داده‌ایم./
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9

نسخه جديد
آگهی