ایرنا/رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری از اجرای موفقیت آمیز طرح ترکیب ژنتیکی در 5 هزار راس دام سبک در سال گذشته خبر داد و گفت : امسال این طرح بر روی 10 هزار دام سبک در حال انجام است.
ذبیح الله غریب افزود: طرح اصلاح نژاد دام با استفاده از نژادهای پر تولید و با هدف افزایش تولید گوشت با کیفیت و کاهش چربی به طور گسترده اجرا می شود.
وی تصریح کرد : با اجرای طرح ترکیب ژنتیکی گوسفند نژاد 'لری' و 'بختیاری' با نژاد 'رومانف' در مناطق روستایی، میزان دوقلوزایی گوسفندان افزایش می یابد.
رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: افزایش بهره وری دام ها ، باعث اقتصادی شدن تولید و افزایش درآمد دامداران روستایی می شود که یکی از راه‌های افزایش بهره وری، استفاده از روش های نوین پرورش و اصلاح نژاد دام است.
غریب اضافه کرد : این طرح به منظور حمایت از دامداران استان و کاهش آسیب‌ به بخش تولیدات و مخازن ژنتیکی گوسفند و بز، افزایش بهره‌ وری و کاهش فشار بر اثر چرای بی‌ رویه دام در مراتع، حفظ و توسعه پرورش گوسفند در دستورکار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: افزایش 15 درصدی تولید گوشت قرمز در راستای قانون افزایش بهره وری در واحدهای تولیدی و حذف دامهای کم بازده سبک در مراتع از دیگر مزیت های این طرح است.
چهارمحال و بختیاری با داشتن حدود 2 میلیون و700 هزار راس دام سبک و سنگین عشایری، روستایی و صنعتی یکی از قطب های مهم دامپروری کشور است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3

نسخه جديد
آگهی