خبرگزاری صدا و سیما/صنعت شیلات سیستان وبلوچستان در 4 دهه اخیر شاهد رشد بیش دویست برابری بوده است.
مدیرکل شیلات سیستان وبلوچستان گفت این دستاوردها، هم در بخش توسعه ناوگان صیدوصیادی وهم در میزان صید بوده است.
میرمرادزهی افزود: در بیش از 4 دهه پیش، کمتر از هزار نفر در بخش صیدوصیادی فعال بودند وکمتر از دوهزارتن آبزیان را در سال صید می کردند، اما دراین مدت تعداد صیادان به 25 هزار نفر با دوهزارو200 شناورلنچ وقایق رسیده که سالانه بیش از300هزار تن صید را روانه بازار مصرف می کنند.
وی ادامه داد: تجهیز شناورهای صیادی به سیستم برودتی وناوبری ماهواره ثریا از دیگر دستاورها در تغییر صید از حالت سنتی به صنعتی وافزایش کیفیت صید و میزان آن بوده است.
مدیرکل شیلات افزود: رونق صنعت پرورش میگو و زیر کشت قرار گرفتن هزار هکتار از اراضی مستعد شهرستان های چابهار و کنارک با جذب سرمایه گذاری خارجی وصادرات آن به کشورهای همسایه از دیگر دستاوردهای این سالها درتولید، ارزآوری واشتغال بوده است.
ارایه آموزشهای تخصصی به جامعه صیادان واستفاده از روشهای نوین پرورش مانند پرورش ماهی در قفس وصید با قلاب را می توان از دستاوردهای دیگر این سال ها در عرصه شیلات سیستان وبلوچستان عنوان کرد که رتبه نخست صید تون ماهیان در کشور وکشورهای غرب اقیانوس هند را به خود اختصاص داده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c

نسخه جديد
آگهی