ایرنا/فرماندار شوش گفت: 17 روستا در بخش های شاوور و مرکزی شهرستان شوش بر اثر طغیان رودخانه دز در محاصره سیلاب قرار گرفتند.
عدنان غزی شامگاه سه شنبه افزود: طغیان رودخانه دز موجب محاصره حدود 15 روستای پایین دست رودخانه بویژه آهو دشت در بخش شاوور شده است.
وی اظهار داشت: چند روستا بویژه آل حمدان و کاظم حیدر نیز در بخش مرکزی شوش در محاصره سیلاب قرار گرفته اند که کار تخلیه احشام و دیگر موارد ضروری این روستاها و کمک رسانی به آنان با بسیج تمام امکانات شهرستان آغاز شده و در حال انجام است.
فرماندار شوش افزود: تجهیزات خودرویی این شهرستان برای جابجایی اهالی روستاهایی که در محاصره سیلاب قرار گرفته اند وارد عمل شده و تمام دستگاه های اجرایی و خدماتی نیز با تمام ظرفیت در حال کمک رسانی هستند.
وی گفت: گزارشی از تلفات احتمالی ناشی از سیلاب رودخانه دز تاکنون ارائه نشده اما خسارت وارده به مزارع کشاورزی و روستاهای بخش شاوور بسیار سنگین است.
غزی از اهالی روستاها و عشایر خواست احشام و کودکان خود را از رودخانه دور کنند و افزود: حدود 40 دستگاه لودر و کمپرسی در منطقه مستقر شده است.
به گزارش ایرنا با توجه به شدت بارش ها و پیش بینی بارش مجدد باران در روزهای آینده رهاسازی آب به میزان یکهزار و 300 مترمکعب بر ثانیه به منظور جلوگیری از سرریز شدن سد آغاز شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335